iiyama ProLite T1731SR-B1S skærm - LED baglys - 17" - TN - 5ms
1280x1024
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
3.546,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
3.516,-
DKK
(2.812,80 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 43,2 cm (17") |
| Skærmopløsning | 1280 x 1024 pixel |
| HD-type | SXGA |
| Naturligt aspektforhold | 5:4 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | TN |
| Berøringsskærm | Ja |
| Berøringsskærm teknologi | Modstandsdygtig |
| Berøringsteknologi | Single-touch |
| Antal simultane touchpunkter | 1 |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke | 200 cd/m² |
| Responstid | 5 ms |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Synsvinkel, horisontal | 170° |
| Synsvinkel, vertikal | 160° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,264 x 0,264 mm |
| Horisontal scanningsområde | 31,5 - 80 kHz |
| Synlig størrelse, horisontal | 33,8 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 27 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 43 cm |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 2 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Frontkantfarve | Sort |
| Aftageligt stativ | Ingen |
Porte & Grænseflader
| USB-berøringsporte | Ja |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| HDCP | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Forbedret kabelstyring | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 90° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Traditionelt kinesisk, Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Japansk |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Ikke tilgængelig |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 12,5 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 20 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,8 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1552074 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 387 mm |
| Dybde (med stativ) | 239,5 mm |
| Højde (med stativ) | 378 mm |
| Vægt (med stativ) | 5,4 kg |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, USB, HDMI, DisplayPort, Lyd |
| Hurtig start guide | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ErP |
Andre funktioner
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP54 |
| Kompatible operativsystemer | All iiyama monitors are Plug & Play and compatible with Windows and Linux. For details regarding the supported OS for the touch models, please refer to the driver instruction file available in the downloads section. |
| Bredde | 387 mm |
| Lysstyrke | 200 cd/m² |
| Brugerkontrol | contrast, brightness, lock mode (power, OSD), auto adjust, OSD, H. position, V. position, H-size, fine, OSD H. position, OSD V. position, OSD timeout, reset, input select, OSD language, colour temperature, volume, mute |
| Touch method | stylus, finger, glove |
| Dybde | 239,5 mm |
| Vægt | 5,4 kg |
| Aktiv skærmområde (B x H) | 338 x 270 mm |
| Compliance-certifikater | CE, cULus, EAC, REACH, RoHS, UKCA, VCCI, WEEE |
| Højde | 378 mm |
| Kontrolpanel | Menu, Scroll up/ Brightness, Scroll down/ Mute, Select, Power |