iiyama ProLite OTF2216MC-B1 skærm - LED baglys - 22" - VA - 25ms
Full HD 1920x1080 ved 60Hz
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
9.071,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
9.041,-
DKK
(7.232,80 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 54,6 cm (21.5"); 54,6 cm (21.5") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel; 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD; Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9; 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD; LCD |
| Paneltype | VA; VA |
| Berøringsskærm | Ja; Ja |
| Berøringsskærm teknologi | Projekteret kapacitivt systemet; Projekteret kapacitivt systemet |
| Berøringsteknologi | Multi-touch |
| Antal simultane touchpunkter | 10; 10 |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 1100 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 1100 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke | 935 cd/m²; 1100 cd/m² |
| Responstid | 25 ms; 25 ms |
| Skærm form | Flad; Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 5000:1; 5000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178°; 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178°; 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver; 16.7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,248 x 0,248 mm; 0,248 x 0,248 mm |
| Horisontal scanningsområde | 31,4 - 82 kHz; 31,4 - 82 kHz |
| Synlig størrelse, horisontal | 47,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 26,9 cm |
| Digital horisontal frekvens | 31,8 - 82 kHz |
| Skærm diagonal (metrisk) | 54,6 cm; 54,6 cm |
| Overfladehårdhed | 7H; 7H |
| Farvedybde | 8 Bit |
| Oprindelig opdateringshastighed | 60 Hz |
Præstation
| Formål | Universel |
| Håndfladeafvisning | Ja |
Design
| Markedspositionering | Kontor |
| Produktfarve | Sort; Sort |
| Frontkantfarve | Sort |
| Glas tykkelse | 3,15 mm; 3,15 mm |
| Produktdesign | Digital fladpaneldisplay |
| Orientering | Horisontal/vertikal |
Porte & Grænseflader
| USB-berøringsporte | Ja |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| DVI-port | Ingen; Ingen |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1; 1 |
| Antal DisplayPorts | 1; 1 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Antal HDMI-indgangsporte | 1 |
| VGA (D-Sub) indgangsporte | 1 |
| USB-port | Ja |
| HDCP | Ja; Ja |
Netværk
| Wi-Fi | Ingen; Ingen |
| Ethernet LAN | Ja; Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja; Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm; 100 x 100 mm |
| Forbedret kabelstyring | Ja |
| Skærmvisning (OSD) | Ja; Ja |
| OSD-sprog | Traditionelt kinesisk, Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Japansk; Forenklet kinesisk, Traditionelt kinesisk, Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Japansk |
| Antal OSD sprog | 7; 7 |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E; E |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Ikke tilgængelig |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 15,5 kWh; 16 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 43 W; 43 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,6 W; 1,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W; 0,3 W |
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter | 12 V |
| Strømforsyningstype | Ekstern |
| Energieffektivitetsskala | A til G; A til G |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C; -20 - 60 °C |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 608 mm; 608 mm |
| Pakkedybde | 608 mm; 150 mm |
| Pakkehøjde | 400 mm; 400 mm |
| Pakkevægt | 4,5 kg; 4,5 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, USB, HDMI, DisplayPort; Vekselstrøm, DisplayPort, HDMI, USB |
| Fjernbetjening inkluderet | Ja; Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 520 mm |
| Dybde (med stativ) | 42,5 mm |
| Højde (med stativ) | 315 mm |
| Vægt (med stativ) | 4,6 kg |
| Bredde (uden stativ) | 520 mm |
| Dybde (uden stativ) | 42,5 mm |
| Højde (uden stativ) | 315 mm |
| Vægt (uden stativ) | 4,6 kg |
| Skærmbredde | 520 mm |
| Skærm, dybde | 42,5 mm |
| Skærm, højde | 315 mm |
| Skærm, vægt | 4,6 kg |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ErP |
Andre funktioner
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP65; IP65 |
| Kompatible operativsystemer | All iiyama monitors are Plug & Play and compatible with Windows and Linux. For details regarding the supported OS for the touch models, please refer to the driver instruction file available in the downloads section. |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Vægt | 4,6 kg |
| Emballageindhold | AC adapter |
| Compliance-certifikater | CE, cULus, EAC, REACH, RoHS, UKCA, WEEE |
| Understøttet placering | Indendørs; Indendørs |
| Aktiv skærmområde (B x H) | 477 x 269 mm; 477 x 269 mm |
| Højde | 315 mm |
| Dybde | 42,5 mm |
| Touch method | finger, glove (latex) |
| Kontrolpanel | Menu, Scroll up / Brightness, Scroll down / Contrast, Select, Power |
| Bredde | 520 mm |
| Brugerkontrol | picture (contrast, brightness, H. position, V. position, phase, clock, auto adjust), advanced (colour temperature, sharpness), OSD (OSD timeout, OSD position, OSD H. position, OSD V. position, touch switch, factory), option (reset, language, source select, display mode, fan control, presence sensor, ambient light sensor) |
| Lysstyrke | 935 cd/m² |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 60000 t; 60000 t |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Certificering | CE, EAC, RoHS support, ErP, WEEE, cULus, REACH, UKCA; CE, EAC, RoHS support, ErP, WEEE, cULus, REACH, UKCA |