EcoFlow ZMS331 Solpanel
100 W - 980 mm - 30 mm - IP68 - 6200 g - Sort
Tekniske detaljer
| Temperaturkoefficient for kortslutningsstrømmen (Isc) | 0,06 %/°C |
| Temperaturkoefficient for åben kredsløbsspænding (Voc) | -0,33 %/°C |
| Fodertemperaturkoefficient | -0,39 %/°C |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
Strømstyring
| 17,1 V; 5,9 A; 600 V DC | |
| Vurderet effekt | 100 W; 100 W |
| Solcellepanel spænding | 20.3 V |
| Strøm | 6,3 A; 15 A |
| Spænding ved maksimal effekt (Vmp) | 17,1 V |
| Strøm ved maksimal effekt (Imp) | 5,9 A |
Funktioner
| 23%; Monokrystallinsk silicium | |
| Solarcelletype | Monokrystallinsk silicium |
| Produktfarve | Sort; Sort |
| Vandafvisende | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP68; IP68 |
| Celleffektivitet | 23% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 980 mm; 586 mm |
| Dybde | 586 mm; 980 mm |
| Højde | 30 mm; 30 mm |
| Vægt | 6,2 kg; 6200 g |
Driftsbetingelser
| Vandfast | Ja |
Porte & Grænseflader
| Stik | MC4 |