EcoFlow 100W
Strømstyring
| Vurderet effekt | 100 W |
| Solcellepanel spænding | 20.3 V |
| Strøm ved maksimal effekt (Imp) | 5,9 A |
| Strøm | 6,3 A |
| Spænding ved maksimal effekt (Vmp) | 17,1 V |
Funktioner
| Solarcelletype | Monokrystallinsk silicium |
| Produktfarve | Sort |
| Vandafvisende | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP68 |
| Celleffektivitet | 23% |
Tekniske detaljer
| Fodertemperaturkoefficient | -0,39 %/°C |
| Temperaturkoefficient for kortslutningsstrømmen (Isc) | 0,06 %/°C |
| Temperaturkoefficient for åben kredsløbsspænding (Voc) | 0,33 %/°C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 1055 mm |
| Dybde | 612 mm |
| Højde | 25 mm |
| Vægt | 2,3 kg |