ASUS ROG Strix Scope II 96
tastatur - 96% - hvid Indgangsudstyr
Tastatur
| Tastatur nøglekontakt teknologi | ROG NX Snow |
| Anbefalet brug | Spil |
| Forbindelsesteknologi | Kabel & trådløs |
| Enhedsgrænseflade | USB + RF Wireless + Bluetooth |
| Tastatur nøglekontakt | Mekanisk |
| Tastaturopsætning | QWERTZ |
| Tastatursprog | Tysk |
| Pegeredskab | Ingen |
| Tastatur formfaktor | 96% |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Tasternes holdbarhed | 100 Million karakterer |
| Genvejstaster | Ja |
| Programmerbare genvejstaster | Ja |
| Rul rundt | N-taste overgange |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz |
| Afsøgningshastighed | 1000 Hz |
| Bluetooth-version | 5.1 |
Design
| Baggrundslys | Ja |
| Type af baggrundslys | RGB LED |
| Baggrundsfarve | Rød/grøn/blå |
| Tastatur stil | Lige |
| Ergonomisk designet | Ja |
| Håndledsstøtte | Ja |
| Produktfarve | Hvid |
Funktioner
| Kabellængde | 2 m |
| Hot-swap | Ja |
| Anti-ghosting | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
Strømstyring
| Strømkilde type | Batteri, USB |
| USB strømforsyning | Ja |
| Nødvendig opladningseffekt (maks.) | 4,5 W |
| Nødvendig opladningseffekt (min) | 0,33 W |
| Opladningskilde | USB Type-C |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
Mus
| Mus inkluderet | Ingen |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 11 |
Vægt & størrelser
| Tastatur dimensioner (BxDxH) | 377 x 131 x 40 mm |
| Tastatur vægt | 1,26 kg |
Emballage indhold
| Antal produkter inkluderet | 1 stk |
| Modtager inkluderet | Ja |
| AC-adapter inkluderet | Ingen |
| Brugervejledning | Ja |
| Garantibevis | Ja |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 410 mm |
| Pakkedybde | 172 mm |
| Pakkehøjde | 70 mm |
| Pakkevægt | 1,67 kg |
| Pakketype | Kasse |