LG UltraGear 45GX900A-B
240Hz | QHD | OLED | 45" | G-Sync Compatible
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
11.629,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
11.599,-
DKK
(9.279,20 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 113 cm (44.5") |
| Skærmopløsning | 3440 x 1440 pixel |
| HD-type | Wide Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 21:9 |
| Skærmteknologi | OLED |
| Paneltype | OLED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 275 cd/m² |
| Responstid | 0,03 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Antirefleksskærm | Ingen |
| Skærm form | Kurvet |
| Bedømmelse af skærmkrumning | 800R |
| Kontrastforhold (typisk) | 1500000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 240 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,303 x 0,303 mm |
| Pixeltæthed | 96 ppi |
| Skærm diagonal (metrisk) | 113 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400 True Black, HDR Effect, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Farvedybde | 10 Bit |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 94% |
| Farveskala DCI-P3 | 98,5% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| NVIDIA G-SYNC-type | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium Pro |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Smart funktioner | Energibesparende |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 14 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| Antal USB type-C downstream-porte | 1 |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 65 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.3 |
Netværk
| Wi-Fi | Ingen |
| Bluetooth | Ingen |
| Ethernet LAN | Ingen |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Forbedret kabelstyring | Ja |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 11 cm |
| Drejelig | Ja |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Billede-i-billede | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | E |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 41 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 39 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 50,35 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Ekstern |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 2322600 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 992,7 mm |
| Dybde (med stativ) | 338,6 mm |
| Højde (med stativ) | 661,7 mm |
| Vægt (med stativ) | 13,5 kg |
| Bredde (uden stativ) | 992,7 mm |
| Dybde (uden stativ) | 218 mm |
| Højde (uden stativ) | 457 mm |
| Vægt (uden stativ) | 8,9 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1143 mm |
| Pakkedybde | 550 mm |
| Pakkehøjde | 301 mm |
| Pakkevægt | 18,9 kg |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Drejearm | Ja |
| Kabler inkluderet | DisplayPort, HDMI, Strøm, USB Type-C |
| Strømadapter inkluderet | Ja |
| Fjernbetjening inkluderet | Ingen |
| Batterier til fjernbetjening inkluderet | Ingen |
| Lyspen inkluderet | Ingen |
| Solskærm inkluderet | Ingen |
| Hurtig start guide | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Installations-cd | Ingen |
| DisplayPort kabellængde | 1,8 m |
| HDMI-kabellængde | 1,8 m |
| Strømkabellængde | 2 m |
Andre funktioner
| Brandspecifikke teknologier | Black Stabilizer |
| FPS-tæller | Ja |