Produkt nr: LS27FG500SUXEN
EAN: 8806097684039
Varenummer: F25457305
billigst-pricerunner
SAMSUNG Skærm
Producent: SAMSUNG
Produkt nr: LS27FG500SUXEN
EAN: 8806097684039
Varenummer: F25457305
På lager hos leverandør - leveringstid: 12-13 hverdage
(2.652,80 ekskl. moms)
Producent: SAMSUNG
Produkt nr: LS27FG500SUXEN
Læs mere her
Samsung Odyssey LS27FG500SUXEN — 27\" QHD OLED, 180 Hz
180 Hz opdateringshastighed sammen med 0,03 ms responstid sikrer meget flydende bevægelse. Du får færre bevægelsesartefakter i hurtige spil og skarpere målsporing i FPS-titler. NVIDIA G-Sync kompatibilitet fjerner tearing og sikrer, at billederne følger GPU\'ens tempo, så du undgår hak og ujævn billedflytning.
Skærmens tilslutningsmuligheder inkluderer DisplayPort 1.2 og HDMI 2.0, samt hovedtelefonudgang. Du kan tilslutte gaming-pc, konsol og headset uden ekstra adaptere, og nå op på 180 Hz via kompatible kilder.
Se forskellen selv — oplev Samsung Odyssey OLED i aktion
Rengøringsspray til skærmen
=
Skærm inkl. arm beslag
=
Strømstyring
144 Hz
Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
Strømforbrug (typisk) 28 W
Strømforbrug (maks.) 78 W
Strømforbrug (standby) 0,3 W
Årligt energiforbrug 41 kWh
Strømforsyningstype Ekstern adapter
Porte & Grænseflader
Antal DisplayPorts 1
DisplayPort-version 1.2
HDMI Ja
HDMI-version 2.0
HDCP-version 2.2
HDCP Ja
Udgang til hovedtelefoner Ja
Andre funktioner
Strømforbrug (DPMS) 0,5 W
Vægt & størrelser
Bredde (med stativ) 609,9 mm
Dybde (med stativ) 234,5 mm
Højde (med stativ) 463,8 mm
Bredde (uden stativ) 609,9 mm
Dybde (uden stativ) 57,0 mm
Højde (uden stativ) 359,3 mm
Vægt (med stativ) 3300,0 g
Vægt (uden stativ) 2500,0 g
Driftsbetingelser
Driftstemperatur (T-T) 10 - 40 °C
Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 10 - 80%
Præstation
AMD FreeSync Ja
NVIDIA G-SYNC-type G-SYNC Compatible
Ergonomisk
Hældningsvinkelområde -2,0 - 15,0°
VESA montering Ja
Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
Display
Skærm diagonal 68,6 cm (27")
Skærmteknologi OLED
Kvantepunktsfarveteknologi Ja
Skærmopløsning 2560 x 1440 pixel
Naturligt aspektforhold 16:9
Skærmens lysstyrke (typisk) 200 cd/m²
Skærmens lysstyrke 190 cd/m²
Kontrastforhold (typisk) 1000000:1
HDR-teknologi (High Dynamic Range) HDR10
Responstid 0,03 ms
Synsvinkel, horisontal 178°
Synsvinkel, vertikal 178°
Vis antal farver 1B
Farveskala DCI-P3 99%
Maksimal opdateringshastighed 180 Hz