Produkt nr: XG27ACMS
EAN: 4711387924341
Varenummer: F25377894
billigst-pricerunner
ASUS Skærm
Producent: ASUS
Produkt nr: XG27ACMS
EAN: 4711387924341
Varenummer: F25377894
På lager hos leverandør - leveringstid: 12-13 hverdage
(2.796,80 ekskl. moms)
Producent: ASUS
Produkt nr: XG27ACMS
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Ultrahurtig respons til konkurrencepræget gaming
Teknologi til maksimal præcision
  • Ekstremt flydende billedbevægelser — 320 Hz (OC) opdateringshastighed minimerer hakken i billedet
  • Hurtig reaktionstid — 1 ms responstid sikrer øjeblikkelig respons på dine input
  • Skarpt og detaljeret billede — 2560x1440 opløsning giver højere detaljegrad end standard Full HD
  • Forbedret kontrast og lysstyrke — HDR-understøttelse giver mere livagtige billeder
  • Standardiseret tilslutning — 1x HDMI port til nem forbindelse til din hardware
Klar til dit gaming-setup
Rengøringsspray til skærmen
=
Skærm inkl. arm beslag
=
Præstation
Flimmerfri teknologi Ja
Spiltilstand Ja
Understøttelse af VESA Adaptive Sync Ja
Funktioner
Visuelle alarmer Ja
Andre funktioner
Skyggekontrol Ja
Strømstyring
Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
Strømforbrug (typisk) 27 W
Strømforbrug (standby) 0,5 W
Strømforbrug (slukket) 0,3 W
Energieffektivitetsklasse (SDR) F
Energieffektivitetsklasse (HDR) G
Porte & Grænseflader
Antal HDMI-porte 1
DisplayPort-version 1,4
Antal DisplayPorts 1
USB type-C DisplayPort alternativ tilstand Ja
USB strømforsyning op til 15 W
Udgange til hovedtelefoner 1
Ergonomisk
VESA montering Ja
Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
Hældningsvinkelområde -5 - 20°
Drejevinkel område -45 - 45°
Pivot vinkel -90 - 90°
Justerbar højde (maks.) 12 cm
Vægt & størrelser
Bredde (med stativ) 614,8 mm
Dybde (med stativ) 218,8 mm
Højde (med stativ) 512,9 mm
Vægt (med stativ) 6,52 kg
Bredde (uden stativ) 614,8 mm
Dybde (uden stativ) 60,1 mm
Højde (uden stativ) 367,1 mm
Vægt (uden stativ) 3,81 kg
Display
Skærm diagonal 68,6 cm (27 tommer)
Skærmopløsning 2560 x 1440 pixel
Naturligt aspektforhold 16:9
Skærmteknologi Fast IPS
Skærmoverflade Anti-Glare
Pixel pitch 0,233 x 0,233 mm
Skærmens lysstyrke (typisk) 350 cd/m²
Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) 500 cd/m²
Kontrastforhold (typisk) 1000:1
Synsvinkel, horisontal 178°
Synsvinkel, vertikal 178°
Responstid 1 ms
Responstid (hurtig) 0,3 ms
Vis antal farver 1.073 milliarder farver
Farveskala DCI-P3 94%
sRGB-dækning (typisk) 130%
Maksimal opdateringshastighed 320 Hz