DELL Bærbar - 14" - 32 GB - 512 GB - Intel Core Ultra 5 - Intel Arc Graphics 130V
Windows 11 Pro - 1920 x 1200 pixel - Grå - 8 kerner
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel Core Ultra 5 |
| Processormodel | 238V |
| Processorgeneration | Intel Core Ultra Series 2 |
| Processorkerner | 8 |
| Processortråde | 8 |
| Processor-cache | 8 MB |
| Processor boost frekvens | 4,7 GHz |
| Performance-kerner | 4 |
| Ydelseskerne maksimal turbofrekvens | 4,7 GHz |
| Basisfrekvens af performancekerne | 2,1 GHz |
| Processor base power | 17 W |
| Maksimal turbokraft | 37 W |
| Effektive kerner | 4 |
| Effektiv kerne maksimal turbofrekvens | 3,5 GHz |
| Basisfrekvens af effektiv kerne | 2,1 GHz |
Præstation
| Bundkort chipsæt | Intel SoC |
| Accelerometer | Ja |
| Hall-sensor | Ja |
| Markedspositionering | Premium |
| Ydeevne for grafikprocessor | 53 TOPS |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR5x-SDRAM |
| Hukommelse form faktor | On-board |
| Maksimal intern hukommelse | 32 GB |
| Overførselshastighed for hukommelsesdata | 8533 MT/s |
Grafik
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadapter | Nej |
| 4 | Intel |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel Arc Graphics |
| On-board grafikkort, model | Intel Arc Graphics 130V |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| NVMe | Ja |
| Optisk drevtype | Nej |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
Netværk
| Ethernet LAN | Ingen |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| WLAN-controller model | Intel Wi-Fi 7 BE201 |
| Wi-Fi-datahastighed (maks.) | 5670 Mbit/s |
Tastatur
| Tastatursprog | Nordisk |
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja |
| Pegeredskab | Touchpad |
| Numerisk tastatur | Nej |
| Tast til andenpilot | Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2,1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Thunderbolt 4 porte antal | 2 |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| PowerShare | Ja |
Strømstyring
| USB strømforsyning | Ja |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| Vekselstrømsadapter strøm | 65 W |
| Indgangsspænding for vekselstrømsadapter | 100 - 240 V |
| Frekvens for vekselstrømsadapter | 50/60 Hz |
| USB-ladespænding | 5,9,15,20 V |
| Nødvendig opladningseffekt (min) | 27 W |
| Nødvendig opladningseffekt (maks.) | 100 W |
Lyd
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 4 |
| Højttalereffekt | 2 W |
Kamera
| Front kamera | Ja |
| Frontkamera opløsning | 2560 x 1440 pixel |
| Front kamera opløsning (numerisk) | 8 MP |
| Video capture hastighed | 30 fps |
| Infrarødt kamera (IR) | Ja |
| Privatlivskamera | Ja |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Antal battericeller | 3 |
| Batterikapacitet | 60 Wh |
| Batterispænding | 11,7 V |
| Batteriets vægt | 215 g |
| Opladningstid for batteri | 4 t |
| Hurtig opladning | Ja |
Vægt & størrelser
| Vægt | 1,14 kg |
| Bredde | 311,2 mm |
| Dybde | 216,7 mm |
| Højde (bagside) | 1,7 cm |
| Højde (front) | 1,64 cm |
Sikkerhed
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kile |
| Ansigtsgenkendelse | Ja |
| Fingeraftrykslæser | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2,0 |
Neural processor-enhed (NPU)
| Copilot+ PC | Ja |
| Neural processor-enhed (NPU) | Intel AI Boost |
| NPU-ydeevne op til | 40 TOPs |
| Samlet processorydelse op til | 97 TOPs |
| AI-softwareframeworks understøttet af NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Understøttelse af sparsomhed | Ja |
| Understøttelse af Windows Studio-effekter | Ja |
Design
| Husmateriale | Magnesium |
| Formfaktor | Muslingeskal |
| Produktfarve | Grå |
| Berettigelse til Intel® vPro™ platform | Ja |
Display
| Skærm diagonal | 14 tommer |
| Paneltype | IPS WVA |
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel |
| HD-type | Full HD+ |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Pixeltæthed | 162 ppi |
| Kontrastforhold (typisk) | 1200:1 |
| Skærmens lysstyrke | 400 cd/m² |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
| Farveområde | 100% |
| RGB-farverum | sRGB |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Berøringsskærm | Nej |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Vis navn til markedsføring af teknologi | ComfortView Plus |