DeepCool CG580 4F WH Midi Tower Hvid
Design
| Materiale | Acrylonitrilbutadienstyren, SGCC, Hærdet glas |
| Formfaktor | Midi Tower |
| Type | PC |
| Produktfarve | Hvid |
| Understøttet motherboard, formfaktorer | ATX, ITX, micro ATX |
| Antal 3.5" bays | 2 |
| Antal 2.5" bays | 2 |
| Antal indvendige 3.5" båse | 2 |
| Antal udvidelsesporte | 7 |
| Siderude | Ja |
| Velegnet til | Spil |
| Belysning | Ja |
| Belysningsfarve | Flere |
| Belysning placering | Kabinet faner |
| Hærdet (ede) glaspanel (er) | Ja |
| Anti-støvfilter | Ja |
| Forbedret kabelstyring | Ja |
| Tænd/sluk-knap | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Maksimal højde på CPU-køler | 17,6 cm |
| Maksimal længde på grafikkort | 41 cm |
| Maksimal PSU længde | 21 cm |
Strømforsyning
| Strømforsyning inkluderet | Ingen |
| Understøttede strømforsyning formfaktorer | ATX, PS2 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 1 |
Nedkøling
| Sideventilatorer installeret | 3x 120 mm |
| Antal understøttede sideventilatorer (maks.) | 3 |
| Understøttede diametre for sideventilatorer | 120,140 mm |
| Bagerste ventilatorer installeret | 1x 120 mm |
| Antal understøttede bagerste ventilatorer (maks.) | 1 |
| Understøttede diametre for bagerste ventilatorer | 120,140 mm |
| Antal understøttede øverste ventilatorer (maks.) | 3 |
| Understøttede diametre for øverste ventilatorer | 120,140 mm |
| Antal understøttede bundventilatorer (maks.) | 2 |
| Understøttede diametre for bundventilatorer | 120 mm |
| Kapacitet for flydende nedkøling | Ja |
| Understøttede størrelser på sideradiator | 120,140,360 mm |
| Understøttede størrelser på bagradiator | 120,140 mm |
| De mest almindelige radiatorstørrelser understøttes | 120,140,240,280,360 mm |
| Understøttelse af puls-bredde modulering (PWM) | Ja |
Lagring
| Understøttede HDD-størrelser | 2.5,3.5" |
Vægt & størrelser
| Bredde | 235 mm |
| Dybde | 437 mm |
| Højde | 501 mm |
| Vægt | 8,7 kg |