Corsair RMe Series RM1000e - strømforsyning - 1000W
80 PLUS Gold - ATX 3.1
Opgradere til sleeved kabler
=
1.615,-
DKK
(1.292,00 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 1000 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 47 - 63 Hz |
| Indgangsstrøm | 10 - 5 A |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 150 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 1000 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 150 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 15 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 62,5 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 3 A |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 24-pin ATX |
| Antal PATA strømstik | 2 |
| Antal SATA strømstik | 6 |
| EPS-strømstik (4 + 4-benet) | Ja |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 2 |
| PCI Express strømstik (12+4-bens) | 1 |
| Kabeltype | Fuldt modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Gold |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| ATX-version | 3.1 |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 100000 t |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Kølingstype | Aktiv |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Blæser placering | Front |
| Belysning | Ingen |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE, RoHS, UKCA |
Vægt & størrelser
| Bredde | 150 mm |
| Dybde | 86 mm |
| Højde | 140 mm |
| Vægt | 3,23 kg |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |