CORSAIR 9000D RGB AIRFLOW
super fuld tårn - SSI EEB
Design
| Materiale | Rustfrit stål, Hærdet glas |
| Formfaktor | Full Tower |
| Type | PC |
| Produktfarve | Hvid |
| Understøttet motherboard, formfaktorer | ATX |
| Antal 3.5" bays | 5 |
| Antal 2.5" bays | 6 |
| Antal indvendige 3.5" båse | 2 |
| Antal udvidelsesporte | 10 |
| Siderude | Ja |
| Anti-støvfilter | Ja |
| Maksimal højde på CPU-køler | 18 cm |
| Maksimal længde på grafikkort | 40 cm |
| Maksimal PSU længde | 22,5 cm |
Porte & Grænseflader
| Lydindgang | Ja |
| Lydudgang | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 2 |
Nedkøling
| Understøttede diametre for frontventilatorer | 120,140,200 mm |
| Antal understøttede sideventilatorer (maks.) | 3 |
| Understøttede diametre for sideventilatorer | 120 mm |
| Antal understøttede bagerste ventilatorer (maks.) | 2 |
| Understøttede diametre for bagerste ventilatorer | 120,140 mm |
| Antal understøttede øverste ventilatorer (maks.) | 8 |
| Understøttede diametre for øverste ventilatorer | 120,140,200 mm |
| Kapacitet for flydende nedkøling | Ja |
| Understøttede størrelser på frontradiator | 120,140,200,240,280,360,420,480 mm |
| Understøttede størrelser på sideradiator | 240,360 mm |
| Understøttede størrelser på bagradiator | 120,140,240 mm |
| De mest almindelige radiatorstørrelser understøttes | 120,140,240,280,360,400,420,480 mm |
Vægt & størrelser
| Bredde | 307 mm |
| Dybde | 698 mm |
| Højde | 698 mm |
| Vægt | 34,4 kg |