MSI Stealth A16 AI+ A3XWHG-005NEU Bærbar PC
AMD Ryzen AI 9 HX 370 - 32 GB LPDDR5X - 2 TB SSD M.2 2280 PCIe 4.0 x4 - NVM Express (NVMe) - 16" OLED
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
25.848,-
DKK
(20.678,40 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
MSI Stealth A16 AI+ A3XWHG-005NEU Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
MSI Stealth A16 AI+ A3XWHG-005NEU Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
25.548,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
25.448,-
DKK
(20.358,40 ekskl. moms)
| Produkttype | Notebook |
| Operativsystem | Windows 11 Home |
| CPU | AMD Ryzen AI 9 HX 370 |
| Max Turbo Speed | 5.1 GHz |
| Antal kerner | 12-core |
| Cache | L3 - 24 MB |
| Neural Processor Unit (NPU) | AMD Ryzen AI |
| NPU-ydeevne Op Til (TOPS) | 50 TOPS |
| Total processorpræstation op til (TOPS) | 80 TOPS |
| RAM | 32 GB (medfulgt hukommelse er loddet) |
| Teknologi | LPDDR5X SDRAM; 4-cellet |
| Hastighed | 7500 MHz |
| Vurderet hastighed | 7500 MHz |
| Hovedlager | 2 TB SSD M.2 2280 PCIe 4.0 x4 - NVM Express (NVMe) |
| Type | 16" OLED; Tastatur, touchpad |
| Opløsning | 2560 x 1600 (QHD+) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 240 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Farvespektrum | 100% DCI-P3 |
| Egenskaber | MSI True Color-teknologi, HDR 600 True Black, VESA DisplayHDR; Per tast-RGB, Copilot-nøgle; SteelSeries spiltastatur, Cooler Boost 5 teknologi, MSI AI-motor |
| Multi-GPU konfiguration | 1 enkelt GPU kort / integreret GPU |
| Grafik-processor | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti / AMD Radeon 890M |
| Videohukommelse | 12 GB GDDR7 SDRAM |
| Videosystemegenskaber | Max-Q design, Dynamic Boost, MUX Switch, NVIDIA Studio, NVIDIA DLSS 4, NVIDIA NIM klar |
| Gaming | Ja |
| Kamera | Ja - 1080p |
| Frame Rate | 30 frames pr. sekund |
| Kameraegenskaber | HDR (High Dynamic Range), privatlivslukker, IR-kamera, 3D Noise Reduction+ |
| Lyd | Fire woofere, dobbelte højttalere, array-mikrofon |
| Audiofunktioner | Output: Nahimic-lydteknologi, Sound by Dynaudio, Hi-Res Audio; Input: AI-støjannullering |
| Tastaturbagbelysning | Ja |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Netværksinterface | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Kapacitet | 99.9 Wh |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 240 Watt, 20 V, 12 A |
| Interfacedetaljer | Kombostik til hovedtelefon/mikrofon ¦ USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort Alt Mode) (Power Delivery 3.0) ¦ 2 x USB 3.2 Gen 2 ¦ HDMI (8K support) ¦ LAN |
| Med software | MSI APP Player, Xbox Game Pass (1 month), MSI Center |
| Copilot+ PC | Yes |
| Farve | Kernesort |
| Materiale af etui | Magnesium-aluminiumlegering |
| Sikkerhed | Firmware Trusted Platform Module (TPM 2.0) with Microsoft Pluton Secured-core PC Security Chip, fingeraftrykslæser |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat) |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington-sikkerhedsåbning |
| Udstyr inkluderet | Strømadapter |
| Dimensioner (B x D x H) | 35.58 cm x 25.97 cm x 1.995 cm |
| Vægt | 2.1 kg |