ASUS ExpertBook P5 P5405CSA-NZ0118XW Bærbar PC
Intel Core Ultra 5 (Serie 2) 226V / 2.1 GHz - 16 GB LPDDR5X - 512 GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) - 14"
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
10.705,-
DKK
(8.564,00 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
ASUS ExpertBook P5 P5405CSA-NZ0118XW Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
ASUS ExpertBook P5 P5405CSA-NZ0118XW Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
10.405,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
10.305,-
DKK
(8.244,00 ekskl. moms)
| Produkttype | Notebook - 180° hængselsdesign |
| Operativsystem | Windows 11 Pro |
| CPU | Intel Core Ultra 5 (Serie 2) 226V / 2.1 GHz |
| Max Turbo Speed | 4.5 GHz |
| Antal kerner | 8-core |
| Ydeevnekerner | 4 |
| Effektive Kerner | 4 |
| Cache | 8 MB |
| Funktioner | Intel Smart Cache |
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost |
| NPU-ydeevne Op Til (TOPS) | 40 TOPS |
| Total processorpræstation op til (TOPS) | 97 TOPS |
| AI datatype understøttelse på NPU | INT8 |
| Sparsitet Understøttelse | Ja |
| AI softwarerammer understøttet af NPU | DirectML, OpenVINO, WebNN, WindowsML, ONNX RT |
| Understøttelse af Windows Studio Effekter | Ja |
| RAM | 16 GB (medfulgt hukommelse er loddet) |
| Teknologi | LPDDR5X SDRAM; 3-cellet Litiumion |
| Hovedlager | 512 GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) |
| Type | 14"; Tastatur, touchpad |
| Opløsning | 2560 x 1600 (WQXGA) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 144 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 400 cd/m² |
| Vandret synsvinkel | 178 |
| Lodret synsvinkel | 178 |
| Farvespektrum | 100% sRGB |
| Egenskaber | Blændfri, WideView, 90 % skærm til krop-forhold, 25 ms responshastighed (typisk), 30 ms responshastighed (maks.); Spildresistent, chiclet-tastatur, 1.5 m rejselængde, Copilot-nøgle; Dobbelt strøm (2x2); MIL-STD-810H testet, ASUS ExpertCool design |
| Grafik-processor | Intel Arc Graphics 130V - op til 53 TOPS |
| Kamera | Ja - 1080p |
| Kameraegenskaber | Privatlivslukker, IR-kamera, Windows Hello |
| Lyd | Dobbelte højttalere, array-mikrofon |
| Overensstemmelsesstandarder | Dolby Atmos; RoHS, REACH, FSC, Energy Star 8.0 |
| Audiofunktioner | Output: Smart Amplification-teknologi; Input: AI-støjannullering |
| Tastaturbagbelysning | Ja |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.4 |
| Kapacitet | 63 Wh |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 65 Watt, 20 V, 3.25 A |
| Holdere | 1 x M.2 (PCI Express 4.0 x4) (1 fri) |
| Interfacedetaljer | 2 x USB 3.2 Gen 2 ¦ 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort Alt Mode) (Power Delivery) ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon ¦ HDMI |
| Microsoft Copilot | Yes |
| Copilot+ PC | Yes |
| Farve | Tåget grå |
| Materiale af etui | Aluminium |
| Sikkerhed | Trusted Platform Module (TPM 2.0) with Microsoft Pluton Secured-core PC (Level 3) Security Chip, fingeraftrykslæser |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat) |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington nano sikkerhedsåbning |
| Udstyr inkluderet | USB-C strømadapter |
| Dimensioner (B x D x H) | 31.2 cm x 22.32 cm x 1.64 cm |
| Vægt | 1.27 kg |
| Reparationsfærdighedsindeks | 9.7 (ud af 10) |
| TCO-certificeret | - TCO Certified Notebooks 9, TCO certificeret, generation 10, til bærbare computere |
| EPEAT kompatibel | EPEAT Gold |
| EPEAT Klima+ | Yes |
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |
| Service & Support | Begrænset garanti - 2 år - on-site |
| Pakket service | 1 års ASUS ZenCare |