ASUS VA27AQSE computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Quad HD LCD Sort
Rengøringsspray til skærmen
1x
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
=
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 2560 x 1440 pixel |
| HD-type | Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Type af baggrundslys | RGB LED |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Responstid | Ja |
| Svartid (MPRT) | Ja |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 3000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 75 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,233 x 0,233 mm |
| Synlig størrelse, horisontal | 59,8 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,6 cm |
| Digital horisontal frekvens | 30 - 130 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 48 - 75 Hz |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| sRGB-dækning (typisk) | 99% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Nej |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 4 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Nej |
Design
| Markedspositionering | Forretning |
| Produktfarve | Sort |
| Aftageligt stativ | Ja |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Nej |
| Antal VGA-porte (D-sub) | Ja |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | Ja |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | Ja |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 1.4 |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 15 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | 90 - -90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | 180 - -180° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | 23 - -5° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | C |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 13 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 37 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 17,7 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 2378081 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 613,5 mm |
| Dybde (med stativ) | 224 mm |
| Højde (med stativ) | 529,5 mm |
| Vægt (med stativ) | 5,55 kg |
| Bredde (uden stativ) | 613,5 mm |
| Dybde (uden stativ) | 46 mm |
| Højde (uden stativ) | 358,5 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3,5 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 694 mm |
| Pakkedybde | 143 mm |
| Pakkehøjde | 460 mm |