ASUS TUF Gaming VG34VQEL1A skærm - LED baglys - 34" - AMD FreeSync Premium, AMD Adaptive-Sync - VA - 1ms
UWQHD 3440x1440 ved 100Hz
Rengøringsspray til skærmen
1x
=
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Display
| Skærm diagonal | 86,4 cm (34") |
| Skærmopløsning | 3440 x 1440 pixel |
| Naturligt aspektforhold | 21:9 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | VA |
| Type af baggrundslys | LED |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m² |
| Bedømmelse af skærmkrumning | 1500R |
| Kontrastforhold (typisk) | 3000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 100000000:1 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR) |
| Maksimal opdateringshastighed | 100 Hz |
| Pixel pitch | 0,231 x 0,231 mm |
| Synlig størrelse, horisontal | 79,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,4 cm |
| Digital horisontal frekvens | 30 - 149 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 48 - 100 Hz |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 4 W |
| Aftageligt stativ | Ja |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal USB Type-B opstrømsporte | Ja |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 13 cm |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -10 - 10° |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 20° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Strømforbrug (typisk) | 29,5 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1316145 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 807,8 mm |
| Dybde (med stativ) | 248,5 mm |
| Højde (med stativ) | 540,6 mm |
| Vægt (med stativ) | 8,07 kg |
| Bredde (uden stativ) | 807,8 mm |
| Dybde (uden stativ) | 111 mm |
| Højde (uden stativ) | 370,3 mm |
| Vægt (uden stativ) | 5,79 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 915 mm |
| Pakkedybde | 280 mm |
| Pakkehøjde | 495 mm |