ASUS TUF Gaming F16 FX608JH-RV002W Bærbar PC
Intel Core i5 (13. Gen) 13450HX / 2.4 GHz - 16 GB DDR5 - 512 GB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) - 16"
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
12.715,-
DKK
(10.172,00 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
ASUS TUF Gaming F16 FX608JH-RV002W Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
ASUS TUF Gaming F16 FX608JH-RV002W Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
12.415,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
12.315,-
DKK
(9.852,00 ekskl. moms)
| Produkttype | Notebook - 180° hængselsdesign |
| Operativsystem | Windows 11 Home |
| CPU | Intel Core i5 (13. Gen) 13450HX / 2.4 GHz |
| Max Turbo Speed | 4.6 GHz |
| Antal kerner | 10-core |
| Ydeevnekerner | 6 |
| Effektive Kerner | 4 |
| Cache | 20 MB |
| Funktioner | Intel Smart Cache, Intel Deep Learning Boost (DL Boost) |
| RAM | 16 GB (1 x 16 GB) |
| Maks. understøttet RAM | 64 GB |
| Teknologi | DDR5 SDRAM; 4-cellet Litiumion |
| Hastighed | 5600 MT/s |
| Vurderet hastighed | 5600 MT/s |
| Model | SO DIMM 262-PIN |
| Antal åbninger | 2 |
| Tomme åbninger | 1 |
| Hovedlager | 512 GB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) |
| Type | 16"; Tastatur, touchpad |
| Opløsning | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 165 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Farvespektrum | 100% sRGB, 75.35% Adobe RGB |
| Egenskaber | Blændfri, NVIDIA G-SYNC-kompatibel, IPS-niveau; Chiclet-tastatur, 1.7 m rejselængde, 1 RGB zone, Copilot-nøgle, markeret WASD, 4 genvejstaster, 20 millioner klik; Dobbelt strøm (2x2); 2. gen. Arc Flow Fans, hurtigtopladende, MIL-STD-810H testet, BIOS-beskyttelse, Cortana support, ASUS Aura Sync technology, 0dB Ambient Cooling |
| Multi-GPU konfiguration | 1 enkelt GPU kort / integreret GPU |
| Grafik-processor | NVIDIA GeForce RTX 5050 / Intel UHD Graphics |
| Videohukommelse | 8 GB GDDR7 SDRAM |
| Videosystemegenskaber | MUX Switch, NVIDIA Advanced Optimus |
| Kamera | Ja - 1080p |
| Kameraegenskaber | IR-kamera, Windows Hello |
| Lyd | Dobbelte højttalere, array-mikrofon |
| Overensstemmelsesstandarder | Dolby Atmos |
| Audiofunktioner | Output: Hi-Res Audio; Input: AI-støjannullering, nærfelt, fjernfelt |
| Tastaturbagbelysning | Ja (RGB) |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Netværksinterface | Gigabit Ethernet |
| Kapacitet | 90 Wh |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 280 Watt, 20 V, 14 A |
| Holdere | 2 x M.2 (PCI Express / SATA) (1 fri) |
| Interfacedetaljer | Thunderbolt 4 (supports DisplayPort) ¦ USB-C 3.2 Gen 2 (supports DisplayPort Alt Mode) (Power Delivery) ¦ 3 x USB 3.2 Gen 2 ¦ LAN ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon |
| Microsoft Copilot | Yes |
| Sikkerhed | Firmware Trusted Platform Module (TPM) Security Chip |
| Udstyr inkluderet | Strømadapter, rygsæk |
| Dimensioner (B x D x H) | 35.4 cm x 26.9 cm x 2.73 cm |
| Vægt | 2.2 kg |
| Service & Support | Begrænset garanti - 2 år - levering og afhentning |