ASUS TUF Gaming A16 FA608UH-QT043W Bærbar PC
AMD Ryzen 7 260 / 3.8 GHz - 16 GB DDR5 - 512 GB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) - 16"
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
16.030,-
DKK
(12.824,00 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
ASUS TUF Gaming A16 FA608UH-QT043W Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
ASUS TUF Gaming A16 FA608UH-QT043W Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
15.730,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
15.630,-
DKK
(12.504,00 ekskl. moms)
| Produkttype | Notebook - 180° hængselsdesign |
| Operativsystem | Windows 11 Home |
| CPU | AMD Ryzen 7 260 / 3.8 GHz |
| Max Turbo Speed | 5.1 GHz |
| Antal kerner | 8-core |
| Cache | L3 - 16 MB |
| Neural Processor Unit (NPU) | AMD Ryzen AI |
| NPU-ydeevne Op Til (TOPS) | 16 TOPS |
| Total processorpræstation op til (TOPS) | 38 TOPS |
| RAM | 16 GB (2 x 8 GB) |
| Maks. understøttet RAM | 64 GB |
| Teknologi | DDR5 SDRAM; 4-cellet Litiumion |
| Hastighed | 5600 MT/s |
| Vurderet hastighed | 5600 MT/s |
| Model | SO DIMM 262-PIN |
| Antal åbninger | 2 |
| Tomme åbninger | 0 |
| Hovedlager | 512 GB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) |
| Type | 16"; Tastatur, touchpad |
| Opløsning | 2560 x 1600 (WQXGA) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 165 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 400 cd/m² |
| Vandret synsvinkel | +85 / -85 |
| Lodret synsvinkel | +85 / -85 |
| Farvespektrum | 72% NTSC, 100% sRGB, 75.35% Adobe RGB |
| Egenskaber | 3 ms responsrate, blændfri, IPS-niveau, NVIDIA G-SYNC-kompatibel; Chiclet-tastatur, Copilot-nøgle, 1.7 m rejselængde, 20 millioner klik, 1 RGB zone, 4 genvejstaster; Dobbelt strøm (2x2); ASUS Aura Sync technology, MIL-STD-810H testet, BIOS-beskyttelse, Cortana support, 0dB Ambient Cooling, 2. gen. Arc Flow Fans, hurtigtopladende |
| Multi-GPU konfiguration | 1 enkelt GPU kort / integreret GPU |
| Grafik-processor | NVIDIA GeForce RTX 5050 / AMD Radeon 780M |
| Videohukommelse | 8 GB GDDR7 SDRAM |
| Videosystemegenskaber | Dynamic Boost, MUX Switch, NVIDIA Advanced Optimus, NVIDIA Reflex 2, NVIDIA DLSS 4 |
| Gaming | Ja |
| Kamera | Ja - 1080p |
| Kameraegenskaber | IR-kamera, Windows Hello |
| Lyd | Dobbelte højttalere, array-mikrofon |
| Overensstemmelsesstandarder | Dolby Atmos |
| Audiofunktioner | Output: Hi-Res Audio; Input: AI-støjannullering, nærfelt, fjernfelt |
| Tastaturbagbelysning | Ja (RGB) |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Netværksinterface | Gigabit Ethernet |
| Kapacitet | 90 Wh |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 240 Watt, 20 V, 12 A |
| Holdere | 2 x PCI Express 4.0 (1 fri) |
| Interfacedetaljer | USB-C 3.2 Gen 2 (supports DisplayPort Alt Mode) (Power Delivery) ¦ 2 x USB 3.2 Gen 2 ¦ USB4/USB-C/DisplayPort ¦ HDMI ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon ¦ LAN ¦ USB 2.0 |
| Microsoft Copilot | Yes |
| Farve | Jaeger-grå |
| Sikkerhed | Microsoft Pluton Secured-core PC (Level 3) Security Chip |
| Udstyr inkluderet | Strømadapter |
| Dimensioner (B x D x H) | 35.4 cm x 26.9 cm x 2.57 cm |
| Vægt | 2.2 kg |
| Reparationsfærdighedsindeks | 9.6 (ud af 10) |
| EPEAT kompatibel | EPEAT Silver |
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |
| Service & Support | Begrænset garanti - 2 år |