ASUS ROG Zephyrus G16 GU605MV-QR104W Bærbar PC
Intel Core Ultra 7 (Serie 1) 155H / 1.4 GHz - 16 GB LPDDR5X - 512 GB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) - 16" OLED
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
18.325,-
DKK
(14.660,00 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
ASUS ROG Zephyrus G16 GU605MV-QR104W Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
ASUS ROG Zephyrus G16 GU605MV-QR104W Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
18.025,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
17.925,-
DKK
(14.340,00 ekskl. moms)
| Produkttype | Notebook - AI Ready |
| Operativsystem | Windows 11 Home |
| CPU | Intel Core Ultra 7 (Serie 1) 155H / 1.4 GHz |
| Max Turbo Speed | 4.8 GHz |
| Antal kerner | 16-core |
| Cache | 24 MB |
| Funktioner | Intel Smart Cache |
| RAM | 16 GB (2 x 8 GB (loddet)) |
| Maks. understøttet RAM | 16 GB |
| Teknologi | LPDDR5X SDRAM; 4-cellet Litiumion |
| Hovedlager | 512 GB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) |
| Type | 16" OLED; Tastatur, touchpad |
| Opløsning | 2560 x 1600 (WQXGA) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 240 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 500 cd/m² |
| Vandret synsvinkel | +89 / -89 |
| Lodret synsvinkel | +89 / -89 |
| Farvespektrum | 100% DCI-P3 |
| Egenskaber | Blank, NVIDIA G-SYNC-kompatibel, Pantone Validated, Dolby Vision, 0.2 ms responsrate; Chiclet-tastatur, 1 RGB zone, 1.7 m rejselængde; Dobbelt strøm (2x2); ASUS Aura Sync technology, dampkammerkølesystem, BIOS-beskyttelse, ROG Intelligent Cooling, Arc Flow Fans, ROG Nebula Display, 0dB Ambient Cooling, Asus Slash Lighting |
| Multi-GPU konfiguration | 1 enkelt GPU kort / integreret GPU |
| Grafik-processor | NVIDIA GeForce RTX 4060 / Intel Arc Graphics |
| Videohukommelse | 8 GB GDDR6 SDRAM |
| Videosystemegenskaber | MUX Switch, NVIDIA Advanced Optimus |
| Gaming | Ja |
| Kamera | Ja - 1080p |
| Kameraegenskaber | IR-kamera, Windows Hello |
| Lyd | Fire højttalere, to woofere, 3-mikrofon-array |
| Overensstemmelsesstandarder | Dolby Atmos |
| Audiofunktioner | Output: Smart Amplification-teknologi, Hi-Res Audio; Input: AI-støjannullering |
| Tastaturbagbelysning | Ja (RGB) |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Kapacitet | 90 Wh |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 200 Watt, 20 V, 10 A |
| Holdere | 2 x M.2 (PCI Express 4.0) (1 fri) |
| Interfacedetaljer | Kombostik til hovedtelefon/mikrofon ¦ HDMI ¦ USB-C 3.2 Gen 2 (supports DisplayPort Alt Mode) (Power Delivery) ¦ 2 x USB 3.2 Gen 2 ¦ Thunderbolt 4 (supports DisplayPort) (Power Delivery) |
| Hukommelseskortlæser | Ja (SDXC UHS-II kort) |
| Farve | Eklipse-grå |
| Overfladefinish | Aluminum CNC |
| Sikkerhed | Firmware Trusted Platform Module (TPM) Security Chip |
| Udstyr inkluderet | Strømadapter |
| Dimensioner (B x D x H) | 35.4 cm x 24.6 cm x 1.64 cm |
| Vægt | 1.85 kg |
| Reparationsfærdighedsindeks | 8 (ud af 10) |