Produkt nr: 90LM0AN0-B01970
EAN: 4711387675243
Varenummer: F25040563
billigst-pricerunner
ASUS ROG Strix OLED XG27ACDNG skærm &#45 27" &#45 AMD FreeSync Premium Pro, NVIDIA G-SYNC Compatible &#45 0,03ms
Producent: ASUS
Produkt nr: 90LM0AN0-B01970
EAN: 4711387675243
Varenummer: F25040563
På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage
(4.281,60 ekskl. moms)
Producent: ASUS
Produkt nr: 90LM0AN0-B01970
Læs mere her
Ultrahurtig respons og levende farver til gaming
Teknologi der gør en forskel
  • 360 Hz opdateringshastighed — leverer en utrolig flydende spiloplevelse uden hakken
  • QD-OLED panel med QHD-opløsning — skarpe detaljer i 2560 x 1440 pixels med uendelig kontrast
  • DisplayHDR 400 True Black og HDR10 — giver autentiske lysstyrker og dybe sorte toner
  • Bredt farvespektrum med 99% DCI-P3H — sikrer præcis og mættet farvegengivelse
Fleksibel opsætning i gaming-stationen
Display
Skærm diagonal 67,3 cm (26.5")
Skærmopløsning 2560 x 1440 pixel
HD-type Quad HD
Naturligt aspektforhold 16:9
Skærmteknologi QD-OLED
Paneltype OLED
Berøringsskærm Nej
Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) 450 cd/m²
Skærmens lysstyrke (typisk) 1000 cd/m²
Responstid 0,03 ms
Målingstype af responstid GTG (Gray to Gray)
Skærm form Flad
Kontrastforhold (typisk) 1500000:1
Maksimal opdateringshastighed 360 Hz
Synsvinkel, horisontal 178°
Synsvinkel, vertikal 178°
Vis antal farver 1.073 milliarder farver
Pixel pitch 0,229 x 0,229 mm
Synlig størrelse, horisontal 59 cm
Synlig størrelse, vertikal 33,4 cm
Digital horisontal frekvens 30 - 625 kHz
Digital vertikal frekvens 48 - 360 Hz
Skærm diagonal (metrisk) 68 cm
High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
HDR-teknologi (High Dynamic Range) DisplayHDR 400 True Black, High Dynamic Range 10 (HDR10)
sRGB-dækning (typisk) 135%
Farveskala DCI-P3 99%
Præstation
NVIDIA G-SYNC Ja
NVIDIA G-SYNC-type G-SYNC Compatible
AMD FreeSync Ja
AMD FreeSync-type FreeSync Premium Pro
Multimedie
Indbyggede højttaler(e) Nej
Produktfarve Sort
Aftageligt stativ Ja
Farve Sort
Porte & Grænseflader
Indbygget USB-hub Ja
USB-hub-version 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Antal USB Type-C opstrømsporte Ja
Antal USB type-A downstream-porte 3
USB type-C DisplayPort alternativ tilstand Ja
USB strømforsyning Ja
USB strømforsyning op til 90 W
HDMI Ja
Antal HDMI-porte 2
HDMI-version 2.1
Antal DisplayPorts Ja
DisplayPort ud-version 1.4
Udgang til hovedtelefoner Ja
Udgange til hovedtelefoner Ja
Tilslutning af hovedtelefoner 3,5 mm
HDCP Ja
HDCP-version 2.2
Ergonomisk
VESA montering Ja
Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
Kabellåseslids type Kensington
Højdejustering Ja
Justerbar højde (maks.) 12 cm
Akse Ja
Pivot vinkel 90 - -90°
Drejelig Ja
Drejevinkel område 45 - -45°
Hældningsindstilling Ja
Hældningsvinkelområde 20 - -5°
Strømstyring
Energieffektivitetsklasse (SDR) F
Energieffektivitetsklasse (HDR) G
Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 25 kWh
Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 33 kWh
Strømforbrug (typisk) 75 W
Strømforbrug (slukket) 0,3 W
Strømforbrug (strømbesparelse) 0,5 W
Indgangsstrøm 3 A
Energieffektivitetsskala A til G
Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) 2094388
Vægt & størrelser
Bredde (med stativ) 610,3 mm
Dybde (med stativ) 218,8 mm
Højde (med stativ) 514,8 mm
Vægt (med stativ) 7,44 kg
Bredde (uden stativ) 610,3 mm
Dybde (uden stativ) 70,5 mm
Højde (uden stativ) 352,4 mm
Vægt (uden stativ) 4,97 kg
Emballeringsdata
Pakkebredde 860 mm
Pakkedybde 163 mm
Pakkehøjde 500 mm