ASUS ROG Strix G16 G614FP-S5046W Bærbar PC
AMD Ryzen 9 9955HX / 2.5 GHz - 32 GB DDR5 - 2 TB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) - 16"
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
23.680,-
DKK
(18.944,00 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
ASUS ROG Strix G16 G614FP-S5046W Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
ASUS ROG Strix G16 G614FP-S5046W Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
23.380,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
23.280,-
DKK
(18.624,00 ekskl. moms)
| Produkttype | Notebook |
| Operativsystem | Windows 11 Home |
| CPU | AMD Ryzen 9 9955HX / 2.5 GHz |
| Max Turbo Speed | 5.4 GHz |
| Antal kerner | 16-core |
| Cache | L3 - 64 MB |
| RAM | 32 GB (2 x 16 GB) |
| Maks. understøttet RAM | 64 GB |
| Teknologi | DDR5 SDRAM; 4-cellet Litiumion |
| Hastighed | 2800 MHz |
| Vurderet hastighed | 2800 MHz |
| Model | SO DIMM 262-PIN |
| Antal åbninger | 2 |
| Tomme åbninger | 0 |
| Hovedlager | 2 TB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) |
| Type | 16"; Tastatur, touchpad |
| Opløsning | 2560 x 1600 (WQXGA) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 240 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 500 cd/m² |
| Vandret synsvinkel | 170 |
| Lodret synsvinkel | 170 |
| Farvespektrum | 100% DCI-P3 |
| Egenskaber | IPS-niveau, blændfri, 3 ms responsrate, Pantone Validated, Ambient Contrast Ratio (ACR), Dolby Vision, 90 % skærm til krop-forhold, Adaptive-Sync teknologi, HDR (høj dynamisk rækkevidde); Chiclet-tastatur, Copilot-nøgle, per tast-RGB, ASUS Overstroke-teknologi, 1.9 m rejselængde, stor touchpad, 4-Zone RGB-bagbelysning; Dobbelt strøm (2x2); ASUS Aura Sync technology, Aura Sync-lysbarre, BIOS-beskyttelse, ROG Intelligent Cooling |
| Multi-GPU konfiguration | 1 enkelt GPU kort / integreret GPU |
| Grafik-processor | NVIDIA GeForce RTX 5070 / AMD Radeon 610M |
| Videohukommelse | 8 GB GDDR7 SDRAM |
| Videosystemegenskaber | MUX Switch |
| Gaming | Ja |
| Kamera | Ja - 1080p |
| Lyd | Dobbelte højttalere, array-mikrofon |
| Overensstemmelsesstandarder | Dolby Atmos |
| Audiofunktioner | Output: Smart Amplification-teknologi; Input: AI-støjannullering |
| Tastaturbagbelysning | Ja (RGB) |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Netværksinterface | Gigabit Ethernet |
| Kapacitet | 90 Wh |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 280 Watt, 20 V, 14 A |
| Holdere | 2 x M.2 Card (1 fri) |
| Interfacedetaljer | USB4/DisplayPort ¦ 2 x USB 3.2 Gen 2 ¦ USB4/DisplayPort (Power Delivery) ¦ HDMI ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon ¦ LAN |
| Microsoft Copilot | Yes |
| Farve | Eklipse-grå |
| Sikkerhed | Firmware Trusted Platform Module (TPM) Security Chip |
| Udstyr inkluderet | Strømadapter |
| Dimensioner (B x D x H) | 35.4 cm x 26.4 cm x 3.04 cm |
| Vægt | 2.5 kg |
| Service & Support | Begrænset garanti - 2 år |
