ASUS ROG Loki SFX-L strømforsyning - 1200W 80 PLUS Titanium
ATX 3.0 / SFX-L
Opgradere til sleeved kabler
1x
ASUS ROG Loki SFX-L strømforsyning - 1200W 80 PLUS Titanium
1x
Føniks PSU Kabel Extension Kit Sort
=
ASUS ROG Loki SFX-L strømforsyning - 1200W 80 PLUS Titanium
1x
Føniks PSU Kabel Extension Kit Sort
2.936,-
DKK
(2.348,80 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 1200 W |
| Maksimal strøm | 1200 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømkorrektionsfaktor (PFC) | Aktiv |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 110 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 1200 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 110 W |
| Kombineret effekt (-12V) | 9,6 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 15 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 100 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 0,8 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 3 A |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overstrøm, Højspænding, Overopladning, Overophedning, Kortslutning, Lavspænding |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 20+4 pin ATX |
| Længde på strømkabel på bundkort | 45 cm |
| Antal SATA strømstik | 6 |
| Strømkabellængde SATA | 100,200,300 mm |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 4 |
| Strømkabellængde Perifere (Molex) | 100,300 mm |
| PCI ekspres strømstik (8-pin) | 4 |
| PCI Express strømstik (16-bens) | 2 |
| CPU strømstik (4+4 pin) | Ja |
| Strømkabellængde CPU | 55 cm |
| ATX strømstik (20+4 pin) | Ja |
| Kabeltype | Fuldt modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Platinum |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | SFX-L |
| ATX-version | 3.1 |
| Lejeteknologi | Kugleleje |
Design
| Produktfarve | Sort, Sølv |
| Kølingstype | Aktiv |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Antal blæsere | Ja |
| Belysning | Ja |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, CPU, PCIe, Peripheral (Molex), SATA |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 125 mm |
| Dybde | 125 mm |
| Højde | 63,5 mm |
| Vægt | 2,15 kg |
Emballeringsdata
| Brugervejledning | Ja |
| Pakkebredde | 285 mm |
| Pakkedybde | 190 mm |
| Pakkehøjde | 100 mm |
| Pakkevægt | 2,84 kg |
| Pakketype | Kasse |
Tekniske detaljer
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Logistik data
| Garantiperiode | 10 År |