ASUS ProArt P16 H7606WW-SE009X Bærbar PC
AMD Ryzen AI 9 HX 370 / 2 GHz - 64 GB LPDDR5X - 2 TB SSD M.2 2280 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) - 16" OLED
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
36.430,-
DKK
(29.144,00 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
ASUS ProArt P16 H7606WW-SE009X Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
ASUS ProArt P16 H7606WW-SE009X Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
36.130,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
36.030,-
DKK
(28.824,00 ekskl. moms)
| Produkttype | Notebook - AI Ready |
| Operativsystem | Windows 11 Pro |
| CPU | AMD Ryzen AI 9 HX 370 / 2 GHz |
| Max Turbo Speed | 5.1 GHz |
| Antal kerner | 12-core |
| Cache | L3 - 24 MB |
| Neural Processor Unit (NPU) | AMD Ryzen AI |
| NPU-ydeevne Op Til (TOPS) | 50 TOPS |
| Total processorpræstation op til (TOPS) | 80 TOPS |
| RAM | 64 GB (medfulgt hukommelse er loddet) |
| Teknologi | LPDDR5X SDRAM; 4-cellet Litiumion |
| Hovedlager | 2 TB SSD M.2 2280 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) |
| Type | 16" OLED; Tastatur, touchpad |
| Berøringsskærm | Ja |
| Opløsning | 3840 x 2400 (4K) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 120 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 1600 cd/m² |
| Farve support | 1,07 milliarder farver |
| Farvespektrum | 100% DCI-P3 |
| Egenskaber | Blank, 0.2 ms responsrate, HDR (høj dynamisk rækkevidde), HDR 1000 True Black, Pantone Validated, 88 % skærm til krop-forhold, blændfri, Delta E<1 kalibrering, Dolby Vision; 1.7 m rejselængde, ASUS DialPad, Copilot-nøgle, chiclet-tastatur, præcisions-touchpad; Dobbelt strøm (2x2); Smudsresistent, integrerede støvfiltre, MIL-STD-810H testet, 0dB Ambient Cooling, Tri-Fan Technology, Thermal Grizzly Liquid Metal, dampkammerkølesystem |
| Multi-GPU konfiguration | 1 enkelt GPU kort / integreret GPU |
| Grafik-processor | NVIDIA GeForce RTX 5080 / AMD Radeon 890M |
| Videohukommelse | 16 GB GDDR7 SDRAM |
| Videosystemegenskaber | NVIDIA Studio, NVIDIA Broadcast |
| Kamera | Ja - 1080p |
| Kameraegenskaber | IR-kamera, Windows Hello |
| Lyd | Harman/kardon seks højttalere, 3-mikrofon-array |
| Overensstemmelsesstandarder | Dolby Atmos; WEEE, REACH, SGS Eye Care Display Certification, TUV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution), Energy Star 8.0 |
| Audiofunktioner | Output: Smart Amplification-teknologi; Input: AI-støjannullering |
| Tastaturbagbelysning | Ja |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Kapacitet | 90 Wh |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 240 Watt, 20 V, 12 A |
| Holdere | 1 x PCI Express 4.0 x2 (1 fri) ¦ 1 x PCI Express 4.0 x4 (0 fri) |
| Interfacedetaljer | HDMI ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon ¦ USB-C 4.0 Gen 3/DisplayPort (Power Delivery) ¦ 2 x USB 3.2 Gen 2 ¦ USB-C 3.2 Gen 2 (supports DisplayPort Alt Mode) (Power Delivery) |
| Hukommelseskortlæser | Ja (SD Express Card) |
| Microsoft Copilot | Yes |
| Copilot+ PC | Yes |
| Farve | Nano sort |
| Materiale af etui | Aluminium |
| Sikkerhed | Firmware Trusted Platform Module (TPM) Security Chip with Microsoft Pluton |
| Udstyr inkluderet | Strømadapter |
| Dimensioner (B x D x H) | 35.49 cm x 24.69 cm x 1.83 cm |
| Vægt | 1.98 kg |
| Service & Support | Begrænset garanti - 3 år |