AOC Gaming AG241QX skærm - WLED - 24" - AMD FreeSync, NVIDIA G-SYNC Compatible - TN - 2560x1440 ved 144Hz
Display
| Skærm diagonal | 61 cm (24") |
| Skærmopløsning | 2560 x 1440 pixel |
| HD-type | Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | TN |
| Type af baggrundslys | W-LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Responstid | 1 ms |
| Skærm form | Flad |
| Understøttede grafikopløsninger | 2560 x 1440 |
| Understøttede videotilstande | 1440p |
| Billedformat | 16:9 |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 50000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 144 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 170° |
| Synsvinkel, vertikal | 160° |
| Vis antal farver | 16,78 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,2745 x 0,2745 mm |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 160 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 50 - 76 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 52,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 29,6 cm |
| Digital horisontal frekvens | 30 - 160 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 30 - 146 Hz |
| Skærm diagonal (metrisk) | 60,5 cm |
| 3D | Ingen |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium |
| AMD FreeSync opdateringshastighed | 30 - 144 Hz |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 3 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort, Rød |
| Farve | Sølv |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal upstream-porte | 4 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 4 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| DVI-port | Ja |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 1.4/2.0 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Lydindgang | Ingen |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
| Mikrofonindgang | Ja |
| HDCP | Ja |
| Mobile High-Definition Link (MHL) | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 13 cm |
| Akse | Ja |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -20 - 20° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -3,5 - 21,5° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Forenklet kinesisk, Traditionelt kinesisk, Tjekkisk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Finsk, Fransk, Italiensk, Japansk, Koreansk, Polsk, Portugisisk, Russisk, Svensk |
| Antal OSD sprog | 16 |
| Plug and play | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 26 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 37 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 337803 |
| Ekstern strømadapter | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 554,4 mm |
| Dybde (med stativ) | 212,9 mm |
| Højde (med stativ) | 489 mm |
| Vægt (med stativ) | 5,53 kg |
| Bredde (uden stativ) | 554,4 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 693 mm |
| Pakkedybde | 184 mm |
| Pakkehøjde | 420 mm |
| Pakkevægt | 9,8 kg |
| Pakketype | Kasse |
| DVI kabellængde | 1,8 m |
| VGA kabellængde | 1,8 m |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, Lyd (3ˌ5 mm), DVI, DisplayPort, HDMI, USB, VGA |
| Lyd kabellængde | 1,8 m |
| DisplayPort kabellængde | 1,8 m |
| HDMI-kabellængde | 1,8 m |
| Strømkabellængde | 1,8 m |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Andre funktioner
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| TV-tuner, integreret | Ingen |
| Bezel tykkelse type | Ultra smal |
| Genanvendelige emballeringsmaterialer | 100% |
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Ingen tungmetaller | Hg (kviksølv) |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 50000 t |
| Certificering | ISO |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |