Alienware AW3420DW - LED-Skærm 34.1" NVIDIA G-SYNC Nano IPS 2ms
Produktdatablad
Display
| Skærm diagonal | 86,6 cm (34.1") |
| Skærmopløsning | 3440 x 1440 pixel |
| HD-type | Wide Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 21:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Type af baggrundslys | LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Responstid | 2 ms |
| Skærm form | Kurvet |
| Bedømmelse af skærmkrumning | 1900R |
| Understøttede grafikopløsninger | 640 x 480 (VGA), 720 x 480, 720 x 576, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1280 x 720 (HD 720), 1920 x 1080 (HD 1080), 3440 x 1440 |
| Understøttede videotilstande | 480p, 576p, 720p, 1080p |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 120 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16,78 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,2325 x 0,2325 mm |
| Pixeltæthed | 110 ppi |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 140 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 24 - 60 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 80 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,5 cm |
| Synlig størrelse, diagonal | 86,7 cm |
| DDC/CI | Ja |
| sRGB-dækning (typisk) | 134,5% |
| Skærmkrumning | 190 cm |
| 3D | Ingen |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort, Hvid |
| Farvenavn | Lunar Light |
| Frontkantfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Antal upstream-porte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 4 |
| USB strømforsyning | Ja |
| DVI-port | Ingen |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Lydindgang | Ingen |
| Lydudgang | Ja |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| AC (strøm) indgang | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 13 cm |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -20 - 20° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 21° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Plug and play | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 58 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 110 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 39,13 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A+++ til D |
| Årligt energiforbrug | 74 kWh |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 5000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 12192 m |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 813,1 mm |
| Dybde (med stativ) | 273,8 mm |
| Højde (med stativ) | 559,3 mm |
| Vægt (med stativ) | 10,7 kg |
| Bredde (uden stativ) | 813 mm |
| Dybde (uden stativ) | 117,9 mm |
| Højde (uden stativ) | 364 mm |
| Vægt (uden stativ) | 6,8 kg |
| Facet bredde (side) | 9,9 mm |
| Facet bredde (øverste) | 1,06 cm |
| Facet bredde (bund) | 1,91 cm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 305 mm |
| Pakkedybde | 955 mm |
| Pakkehøjde | 515 mm |
| Pakkevægt | 15,7 kg |
| Emballeringsmateriale | Bølgepap, Polyethylenterephthalatfolie (PET), Lav tæthed polyethylene (LDPE) |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, DisplayPort, Mini DisplayPort, USB |
| Brugervejledning | Ja |
Andre funktioner
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| TV-tuner, integreret | Ingen |
| AlienFX-belysning | Ja |
| Energieffektivitetsklasse (gammel) | B |
| Certificering | TCO |
Genbrug af data
| Indhold af bølgepap pr. forsendelse | 4,05 kg |
| Indhold af bølgepap pr. kasse (indvendig) til tilbehør | 0 g |
| Indhold af bølgepap pr. bøsning til tilbehør | 0 g |
| Indhold af bølgepap (indvendig) pr. transportkasse | 0 g |
| Indhold af karton pr. pakke | 0 g |
| Indhold af polyethylen (HDPE) med høj densitet pr. pakke | 0 g |
| Indhold af polyethylen med lav densitet (LDPE) pr. pakke | 1,55 kg |
| Indhold af papirstøbt papirmasse pr. pakke | 0 g |
| Indhold af hvede halmstråmasse pr. pakke | 0 g |
| Indhold af bambusstøbt papirmasse pr. pakke | 0 g |
| Indhold af polyethylenterephthalat (PET) pr. pakke | 37 g |
| Indhold af polystyren (PS) pr. pakke | 0 g |
| Indhold af polypropylen (PP) pr. pakke | 0 g |
| Andet materialeindhold pr. pakke | 0 g |
Logistik data
| Pallens bruttobredde | 95,5 cm |
| Pallens bruttolængde | 122 cm |
| Pallens bruttovægt | 350,9 kg |
| Pallevolumen vægt | 350,9 kg |
| Lag pr. palle | 4 stk |
| Produkter pr. pallelag | 4 stk |
| Produkter pr. palle | 16 stk |