Acer Predator Helios Neo 16 AI PHN16-73 Bærbar PC
Intel Core Ultra 9 (Serie 2) 275HX / 2.7 GHz - 16 GB DDR5 - 1.024 TB SSD M.2 2280 - Micron - 16"
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
18.325,-
DKK
(14.660,00 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
Acer Predator Helios Neo 16 AI PHN16-73 Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
Acer Predator Helios Neo 16 AI PHN16-73 Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
18.025,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
17.925,-
DKK
(14.340,00 ekskl. moms)
| Produkttype | Notebook |
| Operativsystem | Windows 11 Home |
| CPU | Intel Core Ultra 9 (Serie 2) 275HX / 2.7 GHz |
| Max Turbo Speed | 5.4 GHz |
| Antal kerner | 24-core |
| Ydeevnekerner | 8 |
| Effektive Kerner | 16 |
| Cache | 36 MB |
| Chipset | Intel HM870 |
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost |
| NPU-ydeevne Op Til (TOPS) | 13 TOPS |
| Total processorpræstation op til (TOPS) | 36 TOPS |
| AI datatype understøttelse på NPU | INT8 |
| Sparsitet Understøttelse | Ja |
| AI softwarerammer understøttet af NPU | OpenVINO, WindowsML, DirectML, ONNX RT, WebNN |
| Understøttelse af Windows Studio Effekter | Ja |
| RAM | 16 GB (2 x 8 GB) |
| Maks. understøttet RAM | 32 GB |
| Teknologi | DDR5 SDRAM |
| Model | SO DIMM 262-PIN |
| Antal åbninger | 2 |
| Tomme åbninger | 0 |
| Hovedlager | 1.024 TB SSD M.2 2280 - Micron |
| Type | 16"; Tastatur, touchpad |
| Opløsning | 2560 x 1600 (WQXGA) |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Egenskaber | Dynamic Display Switching (DDS); 4-Zone RGB-bagbelysning, Acer PredatorSense; Dobbelt strøm (2x2); 5th Gen AeroBlade 3D-blæserteknologi, flydende metalfedt, Acer Purified Voice 2.0 teknologi |
| Multi-GPU konfiguration | 1 enkelt GPU kort / integreret GPU |
| Grafik-processor | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti / Intel Graphics - op til 8 TOPS |
| Videohukommelse | 12 GB GDDR7 SDRAM |
| Videosystemegenskaber | NVIDIA G-SYNC, NVIDIA Advanced Optimus |
| Gaming | Ja |
| Kamera | Ja - Full HD |
| Kameraegenskaber | Acer PurifiedView 2.0, IR-kamera |
| Lyd | Stereohøjttalere, tre mikrofoner |
| Overensstemmelsesstandarder | DTS:X |
| Tastaturbagbelysning | Ja (RGB) |
| Tastatur layout | Nordisk |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Trådløs controller | Killer Wi-Fi 6E AX1675i |
| Netværksinterface | Ethernet |
| Kapacitet | 90 Wh |
| Output | 330 Watt |
| Interfacedetaljer | HDMI ¦ Thunderbolt 4 ¦ USB-C (DC-Ind kombo) ¦ USB 3.2 Gen 2 ¦ USB 3.2 Gen 2 (med strøm fra-opladning) ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon ¦ USB 3.2 Gen 1 ¦ LAN |
| Hukommelseskortlæser | Ja (microSD) |
| Med software | PredatorSense |
| Farve | Afgrundssort |
| Materiale af etui | Anodiseret aluminium |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat) |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington-sikkerhedsåbning |
| Udstyr inkluderet | Strømadapter |
| Lokalisering | Region: nordiske |
| Dimensioner (B x D x H) | 35.678 cm x 27.55 cm x 2.675 cm |
| Vægt | 2.7 kg |
| Service & Support | Begrænset garanti - 1 år - bring-ind ¦ International rejsende-garanti - 1 år |
| Min. driftstemperatur | 5 °C |
| Maks. driftstemperatur | 35 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 20 - 80 % (ikke-kondenserende) |
