Seasonic FOCUS GX 750 strømforsyning - 750W 80 PLUS Gold
ATX12V 3.0/ EPS12V
Opgradere til sleeved kabler
=
1.226,-
DKK
(980,80 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 750 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Indgangsstrøm | 10 - 5 A |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 100 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 744 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 100 W |
| Kombineret effekt (-12V) | 3,6 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 15 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 62 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 0,3 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 3 A |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overstrøm, Overstrøm, Højspænding, Overophedning, Kortslutning, Lavspænding |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 24-pin ATX |
| Længde på strømkabel på bundkort | 61 cm |
| Strømkabellængde SATA | 950 mm |
| Strømkabellængde Perifere (Molex) | 690 mm |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 2 |
| PCI Express strømstik (12+4 pin) ledningslængde | 700 mm |
| Strømkabellængde PCI Express | 75 cm |
| CPU strømstik (4+4 pin) | Ja |
| Strømkabellængde CPU | 70 cm |
| PCI Express stik | Ja |
| Kabeltype | Fuldt modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Gold |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| ATX-version | 3.1 |
| Lydløs tilstand | Ja |
| Lejeteknologi | FDB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 100000 t |
Design
| Produktfarve | Hvid |
| Kølingstype | Aktiv |
| Ventilator diameter | 13,5 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
Emballage indhold
| Kabelbånd inkluderet | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | BSMI, CB, CCC, CE, EAC, Federal Communications Commission (FCC), REACH, RoHS, TÜV mark, cTUVus |
| Overholdelse af affald af elektrisk og elektronisk udstyr (WEEE) | Ja |
| Certificering | BSMI, CB, CCC, CE, cTUVus, EAC, FCC, TUV, Energy Star, ErP Lot 6, REACH, RoHS, WEEE |
Vægt & størrelser
| Bredde | 150 mm |
| Dybde | 140 mm |
| Højde | 86 mm |
Tekniske detaljer
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR, ErP |