Samsung S24F356FHU - LED-Skærm 24" AMD FreeSync Plane to Line Switching (PLS) 4ms
Display
| Skærm diagonal | 60,5 cm (23.8") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | PLS |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Vis lysstyrke (min.) | 200 cd/m² |
| Responstid | 4 ms |
| Skærm form | Flad |
| Understøttede grafikopløsninger | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega kontrast |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16,78 millioner farver |
| Synlig størrelse, horisontal | 52,1 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 29,3 cm |
| DDC/CI | Ja |
| Farveområde | 72% |
| 3D | Ingen |
| Højeste luminansforhold | 98% |
Præstation
| AMD FreeSync | Ja |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ingen |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| DVI-port | Ingen |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| DC-in-stik | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 75 x 75 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Højdejustering | Ingen |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Plug and play | Ja |
| Vip ned vinkelinterval | -2 - 22° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 20 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 20 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,3 W |
| Strømforbrug (maks.) | 25 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 362940 |
| Ekstern strømadapter | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 547,7 mm |
| Dybde (med stativ) | 218,8 mm |
| Højde (med stativ) | 423,5 mm |
| Vægt (med stativ) | 3,3 kg |
| Bredde (uden stativ) | 547,7 mm |
| Dybde (uden stativ) | 76,5 mm |
| Højde (uden stativ) | 320,7 mm |
| Vægt (uden stativ) | 2,8 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 618 mm |
| Pakkedybde | 135 mm |
| Pakkehøjde | 387 mm |
| Pakkevægt | 4,7 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, HDMI |
| Hurtig start guide | Ja |
| Strømkabellængde | 1,5 m |
Andre funktioner
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Strømforbrug (DPMS) | 0,3 W |
| TV-tuner, integreret | Ingen |
| Ingen tungmetaller | Hg (kviksølv) |
| Certificering | EMC, CE |