Samsung
køleskab/fryser - bund-fryser - fritstående
Produktdatablad
Design
| Placering af apparat | Fritstående |
| Produktdesign | Fransk dør |
| Produktfarve | Sølv |
| Kontroltype | Berøring |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærmplacering | På døren |
| Skærmtype | LED |
| Hylder, materiale | Hærdet glas |
| Dørhængsel | Venstre/højre |
| Forsænket håndtag | Ja |
Præstation
| Total netto kapacitet | 488 L |
| Klimaklasse | SN-T |
| Støjemissionsklasse | C |
| Støjniveau | 41 dB |
| Vandbeholder | Ja |
| Ismaskine | Ja |
| Feriefunktion | Ja |
| Inverter-teknologi | Ja |
| Minimal driftstemperatur | 10 °C |
| Maksimal driftstemperatur | 43 °C |
Køleskab
| Køleskab, netto rumindhold | 329 L |
| No Frost (køleskab) | Nej |
| No Frost+ (køleskab) | Ja |
| Multi-Airflow-system (køleskab) | Ja |
| Køleskab antal hylder/kurve | 3 |
| Antal grøntsagsskuffer | 2 |
| Køleskabsdøre | 6 |
| Æggebakke | Ja |
| Køleskab temperaturområde | -23 - 7 °C |
| Super Cool funktion | Ja |
| Køleskab indvendigt lys | Ja |
| Lampe type | LED |
Fryser
| Fryser, netto rumindhold | 159 L |
| Fryser position | Bottom-placeret |
| Frysekapacitet | 12 kg/24t |
| Stjernebedømmelse | 4* |
| No Frost (fryser) | Nej |
| No Frost+ (fryser) | Ja |
| Fryser, indvendigt lys | Ja |
| Fryseskuffer, antal | 2 |
| Fryser antal hylder/kurve | 4 |
| Hurtig frys funktion | Ja |
Frisk zone
| Frisk zone, aflukke | Ja |
Ergonomisk
| Åben dør alarm | Ja |
| Justerbare fødder | Ja |
| Ledningslængde | 2,1 m |
Strømstyring
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Energieffektivitetsklasse | E |
| Tilsluttet belastning | 2400 W |
| Årligt energiforbrug | 298 kWh |
| Energieffektivitetsindeks (EEI) | 100 |
| Strømstiktype | Type F |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 Hz |
| Strøm | 16 A |
Vægt & størrelser
| Bredde | 833 mm |
| Dybde | 740 mm |
| Højde | 1793 mm |
| Vægt | 99 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 890 mm |
| Pakkedybde | 775 mm |
| Pakkehøjde | 1875 mm |
| Pakkevægt | 109 kg |
Specifikke funktioner for mærket
| Samsung-teknologier (opbevaring af fødevarer) | Twin Cooling Plus™ |
Andre funktioner
| Justerbar termostat | Ja |