Philips Evnia 5000 32M2C5501 skærm - WLED - 32" - AMD Adaptive-Sync - Fast VA - 0.5ms
1x
=
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Display
| Skærm diagonal | 80 cm (31.5") |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | Fast VA |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m² |
| Responstid | Ja |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Kurvet |
| Bedømmelse af skærmkrumning | 1500R |
| Kontrastforhold (typisk) | 3500:1 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega Infinity DCR |
| Maksimal opdateringshastighed | 180 Hz |
| SmartResponse | 0,5 ms |
| Pixel pitch | 0,2724 x 0,2724 mm |
| Pixeltæthed | 93,24 ppi |
| Vertikalt scanningsområde | 48 - 144 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 69,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 39,2 cm |
| Digital horisontal frekvens | 30 - 270 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 48 - 180 Hz |
| Skærm diagonal (metrisk) | 80 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| DDC/CI | Ja |
| Tågehastighed | 25% |
| Overfladehårdhed | 3H |
| Standard for farveskala | sRGB |
| sRGB-dækning (typisk) | 120% |
| NTSC-dækning (typisk) | 106% |
| Adobe RGB dækning | 88% |
| Farveskala DCI-P3 | 92% |
| Vis sRGB | Ja |
| Størrelse på skærmpanel | 31.5 inch/80 cm |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| AMD FreeSync | Ja |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Komponent video synkronisering | Separat synkronisering |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Nej |
| Indbygget kamera | Nej |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Hvid |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Nej |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | Ja |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 13 cm |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -30 - 30° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Antal OSD sprog | 21 |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 32 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 62 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 31,4 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 709 mm |
| Dybde (med stativ) | 311 mm |
| Højde (med stativ) | 593 mm |
| Vægt (med stativ) | 8,17 kg |
| Bredde (uden stativ) | 709 mm |
| Dybde (uden stativ) | 96 mm |
| Højde (uden stativ) | 426 mm |
| Vægt (uden stativ) | 6,14 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 900 mm |
| Pakkedybde | 226 mm |
| Pakkehøjde | 527 mm |
| Pakkevægt | 11 kg |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, DisplayPort, HDMI |
| Lav inputforsinkelse | Ja |
| Kompatible operativsystemer | DDC/CI; Mac OS; sRGB; Windows 11/10 |
| Udvendigt finish type | Tekstureret |
| Billedforbedring | SmartImage game |
| Philips SmartUniformity | 93 - 105% |
| LowBlue tilstand | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 50000 t |
Genbrug af data
| Genanvendelige emballeringsmaterialer | 35% |