NETGEAR Smart XS748T
switch - 48 porte - smart - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2+/L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 44 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | 10G Ethernet (100/1000/10000) |
| Antal SFP + modulslots | 4 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3an, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ja |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10GBASE-T |
| Understøttede kabeltyper | Cat5e, Cat6, Cat6a, Cat7 |
| Port-spejlning | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| IP-routing | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Private VLAN, Protocol-based VLAN |
| Antal VLAN'er | 512 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 960 Gbit/sek. |
| MAC adresselabel | 16000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Latens (10 Gps) | 3,674 µs |
| Antal køer | 8 |
| Stastiske routere | 64 |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 10000 |
| Pakke bufferlager | 3 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP server, DHCP client |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) regler | 164 |
| IGMP snooping | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | 802.1x RADIUS |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
Protokoller
| Administrationsprotokoller | SNMP v1, v2c, v3 |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Link, Strøm |
| Antal blæsere | 4 blæser(e) |
Præstation
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 800 MHz |
| Intern hukommelse | 512 MB |
| Flashhukommelse | 256 MB |
| Støjniveau | 47,8 dB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 483808 t |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 262,8 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 310 mm |
| Højde | 43 mm |
| Vægt | 6,25 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Hurtig start guide | Ja |
| Rack monteringskit | Ja |
Godkendelser
| Certificering | CE, FCC Cl. A, VCCI Cl. A, Cl. A EN 55022 (CISPR 22), Cl. A C-Tick, EN 55024, CCC |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |