MSI MPG 321URX QD-OLED skærm - 31.5" - 0,03ms
4K 3820x2160 ved 240Hz
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
7.778,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
7.748,-
DKK
(6.198,40 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 80 cm (31.5") |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | QD-OLED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Responstid | 1 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Understøttede grafikopløsninger | 3860 x 2160 |
| Understøttede videotilstande | 2160p |
| Billedformat | 16:9 |
| Kontrastforhold (typisk) | 150000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 240 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Pixel pitch | 0,1814 x 0,1814 mm |
| Horisontal scanningsområde | 104,88 - 565,44 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 48 - 240,39 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 69,9 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 39,5 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 80 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range (HDR) 600 |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 99% |
| sRGB-dækning (typisk) | 138% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
| Rammeløst design | Ja |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Antal USB Type-B opstrømsporte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| Antal USB type-C downstream-porte | 1 |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4a |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 11 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -10 - 10° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -30 - 30° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 15° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 31,4 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 42 kWh |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 718 mm |
| Dybde (med stativ) | 242 mm |
| Højde (med stativ) | 483 mm |
| Vægt (med stativ) | 9,6 kg |
| Bredde (uden stativ) | 718 mm |
| Dybde (uden stativ) | 69 mm |
| Højde (uden stativ) | 418 mm |
| Vægt (uden stativ) | 6,7 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 995 mm |
| Pakkedybde | 195 mm |
| Pakkehøjde | 540 mm |
| Pakkevægt | 12,3 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |