MSI Katana 17 B12VGK-019NEU Bærbar PC
Intel Core i7 (12. Gen) 12650H / 2.3 GHz - 16 GB DDR5 - 1 TB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) - 17.3"
| Produkttype | Notebook |
| Operativsystem | Windows 11 Home |
| CPU | Intel Core i7 (12. Gen) 12650H / 2.3 GHz |
| Max Turbo Speed | 4.7 GHz |
| Antal kerner | 10-core |
| Cache | 24 MB |
| Funktioner | Intel Smart Cache |
| RAM | 16 GB (2 x 8 GB) |
| Maks. understøttet RAM | 64 GB |
| Teknologi | DDR5 SDRAM; 3-cellet Litium-polymer |
| Hastighed | 4800 MHz |
| Model | SO DIMM 262-PIN |
| Antal åbninger | 2 |
| Tomme åbninger | 0 |
| Hovedlager | 1 TB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) |
| Type | 17.3"; Tastatur, touchpad |
| Opløsning | 1920 x 1080 (Full HD) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 144 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:9 |
| Farvespektrum | 45% NTSC |
| Egenskaber | IPS-niveau; 4-Zone RGB-bagbelysning; Cooler Boost 5 teknologi |
| Multi-GPU konfiguration | 1 enkelt GPU kort / integreret GPU |
| Grafik-processor | NVIDIA GeForce RTX 4070 / Intel UHD Graphics |
| Videohukommelse | 8 GB GDDR6 SDRAM |
| Videosystemegenskaber | NVIDIA Optimus, Max-Q design, NVIDIA Resizable BAR, Dynamic Boost, MUX Switch, NVIDIA Reflex |
| Gaming | Ja |
| Kamera | Ja - 720p |
| Frame Rate | 30 frames pr. sekund |
| Lyd | Stereohøjttalere, mikrofon |
| Audiofunktioner | Output: Nahimic 3 lydteknologi |
| Tastaturbagbelysning | Ja |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.2 |
| Netværksinterface | Gigabit Ethernet |
| Kapacitet | 53.5 Wh |
| Input | AC 120/230 V |
| Output | 200 Watt |
| Interfacedetaljer | 2 x USB 3.2 Gen 1 ¦ USB 2.0 ¦ USB-C 3.2 Gen 1 (supports DisplayPort Alt Mode) ¦ HDMI ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon ¦ LAN (RJ-45) |
| Med software | NVIDIA GeForce Experience, MSI APP Player, MSI Center |
| Farve | Sort |
| Udstyr inkluderet | Strømadapter |
| Dimensioner (B x D x H) | 39.8 cm x 27.3 cm x 2.52 cm |
| Vægt | 2.6 kg |
| TCO-certificeret | - |