LG UltraGear 27GS95QX-B skærm - 27" - NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium - 0,03ms
QHD 2560x1440 ved 240Hz
Rengøringsspray til skærmen
1x
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
=
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Display
| Skærm diagonal | 26.5" |
| Skærmopløsning | 2560 x 1440 pixel |
| HD-type | Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | OLED |
| Paneltype | OLED |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 275 cd/m² |
| Responstid | 0.03 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1500000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 240 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Skærm diagonal (metrisk) | 67.3 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400 True Black, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Farveskala DCI-P3 | 98.5% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| NVIDIA G-SYNC-type | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium Pro |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| Spiltilstand | Ja |
Multimedie
| Indbygget kamera | Nej |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| Antal upstream-porte | Ja |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Slot til kabellås | Nej |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 110 mm |
| Akse | Ja |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -10 - 10° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 15° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 25 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 28 kWh |
| Strømforbrug (standby) | 0.5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0.3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 - 240 V |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 604.4 mm |
| Dybde (med stativ) | 258 mm |
| Højde (med stativ) | 464.4 mm |
| Vægt (med stativ) | 7.35 kg |
| Bredde (uden stativ) | 604.4 mm |
| Dybde (uden stativ) | 45.3 mm |
| Højde (uden stativ) | 350.6 mm |
| Vægt (uden stativ) | 5.05 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 808 mm |
| Pakkedybde | 532 mm |
| Pakkehøjde | 181 mm |