LG UltraGear 27GS85Q-B skærm - LED baglys - 27" - AMD FreeSync, VESA Adaptive-Sync, NVIDIA G-SYNC Compatible - Nano IPS - 1ms
QHD 2560x1440 ved 180Hz
Rengøringsspray til skærmen
1x
=
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 2560 x 1440 pixel |
| HD-type | Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | Nano IPS |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 400 cd/m² |
| Responstid | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 200 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,2331 x 0,2331 mm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 68,4 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400, HDR Effect, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 98% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| NVIDIA G-SYNC-type | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Smart funktioner | Energibesparende |
| Indbygget USB-hub | Ja |
| Antal upstream-porte | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.3 |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Højdejustering | Ja |
| Akse | Ja |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 26 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 60 kWh |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Ekstern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 613,5 mm |
| Dybde (med stativ) | 253,7 mm |
| Højde (med stativ) | 577,7 mm |
| Vægt (med stativ) | 6,2 kg |
| Bredde (uden stativ) | 613,5 mm |
| Dybde (uden stativ) | 51,3 mm |
| Højde (uden stativ) | 371,6 mm |
| Vægt (uden stativ) | 4,3 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 691 mm |
| Pakkedybde | 184 mm |
| Pakkehøjde | 498 mm |