Lenovo ThinkSystem DB610S
switch - 8 porte - Administreret - monterbar på stativ - med 8 x 16 Gbps SWL SFP+ transceiver
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Webbaseret administration | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 2 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerede SFP+ moduler | 8 |
| Antal SFP + modulslots | 24 |
| Port til konsol | RS-232 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Strømstik | AC-in jack |
Netværk
| 10G understøttelse | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 14,025 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 768000 Mpps |
Sikkerhed
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | 802.1x RADIUS, IPSec, SSH, SSL/TLS |
| SSH/SSL support | Ja |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| Antal blæsere | 4 blæser(e) |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Antal strømforsyninger | 1 |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 150 W |
Andre funktioner
| Strømforsyning | 150 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 85% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 12000 m |
Vægt & størrelser
| Bredde | 429 mm |
| Dybde | 307 mm |
| Højde | 43 mm |
| Vægt | 42 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |