LEGO City Specialværksted for politibiler
Funktioner
| Produkttype | Byggesæt |
| Foreslået køn | Dreng/Pige |
| Anbefalet alder (min.) | 6 År |
| Anbefalet alder (maks) | 99 År |
| Antal enheder | 489 stk |
| Vægt | 844 g |
| Lydeffekter understøttet | Ingen |
| Oprindelsesland | Ungarn |
| Materiale | Plast |
| Produktfarve | Flerfarvet |
Sikkerhedsadvarsel
| Sikkerhedsadvarsel | {loc-value} |
Strømstyring
| Batterier påkrævet | Ingen |
Vægt & størrelser
| Pakkevolumen | 7,056 cm³ |
| Pakkebredde | 262 mm |
| Pakkedybde | 382 mm |
| Pakkehøjde | 70,5 mm |
| Pakkevægt | 844 g |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Batterier inkluderet | Ingen |
Logistik data
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 398 mm |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 229 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 280 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 2,87 kg |
| Ydre emballage nettovægt | 2,53 kg |
| Ydre emballage volumen | 25,52 cm³ |
| Hovedkasse (udvendig) GTIN (EAN/UPC) | 5702017923635 |
| Palle nettovægt | 101,3 kg |
| Pallens bruttovægt | 139,6 kg |
| Pallebredde | 80 cm |
| Pallelængde | 120 cm |
| Pallehøjde | 126,5 cm |
| Pallevolumen | 1214,4 cm³ |
| EAN/UPC/GTIN | 5702017812571 |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 95030035 |
Leverandørfunktioner
| Montering påkrævet | Ja |