Ubiquiti UniFi Enterprise Campus 24 PoE
switch - 24 porte - Administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2/L3 |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | 10G Ethernet (100/1000/10000) |
| Antal 2,5G Ethernet-porte (kobber) | 8 |
| Antal 10G Ethernet-porte (kobber) | 16 |
| Antal SFP modulslots | 2 |
| SSFP28-portmængde | 2 |
| Strømstik | AC-in jack |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1x, IEEE 802.3bt |
| 10G understøttelse | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| IPv4-ruter | 256000 |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000,2500,5000,10000 Mbit/s |
| Link aggregering | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Voice VLAN |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 460 Gbit/sek. |
| Gennemløb | 230 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 342,24 Mpps |
| MAC adresselabel | 128000 entries |
| Statisk rute | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Pakke bufferlager | 8 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP guarding, DHCP relay, DHCP snooping |
| IGMP snooping | Ja |
| Loop beskyttelse | Ja |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Grå |
| Husmateriale | SGCC |
| Knap til nulstilling | Ja |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Link, Status |
| Understøttelse af redundante blæsere | Ja |
| Skærmtype | LCM |
| Antal blæsere | 4 blæser(e) |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Antal strømforsyninger | 2 |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 2400 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) -type understøttet | PoE+, PoE++ (4PPoE) |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 90 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 1050 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 442,4 mm |
| Dybde | 496 mm |
| Højde | 43,7 mm |
| Vægt | 9,46 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Strøm |
| Rack monteringskit | Ja |
Emballeringsdata
| Rack skinner | Ja |
| Monteringsbeslag inkluderet | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC), Industry Canada (IC), National Defense Authorization Act (NDAA) |