TRENDnet TI-UPG62
switch - 6 porte - ikke administreret - TAA-kompatibel
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
| Switch lag | L2 |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 4 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 4 |
| Antal SFP modulslots | 2 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Fuld duplex | Ja |
| MAC-adresse auto-forældelse understøttet | Ja |
| MAC-adresse auto-indlæring understøttet | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 12 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 8,9 Mpps |
| MAC adresselabel | 1024 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
Design
| Stativ-montering | Ingen |
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Metal |
| LED-indikatorer | Ja |
| DIN-skinne montering | Ja |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP30 |
Strømstyring
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Indgangsspænding | 48 - 56 V |
| Strømforbrug (maks.) | 5,76 W |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overbelastning |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 4 |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 240 W |
Andre funktioner
| Klemrække port | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 75 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 143 mm |
| Dybde | 105 mm |
| Højde | 36 mm |
| Vægt | 514 g |
Emballage indhold
| Hurtig start guide | Ja |
Emballeringsdata
| Monteringsbeslag inkluderet | Ja |
| Klemrække inkluderet | Ja |
Godkendelser
| Certificering | FCC, CE RoHS |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |