TRENDnet TI-PG541I
switch - 6 porte - Administreret - TAA-kompatibel
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2+ |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| ARP inspektion | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
| MIB support | RFC 1213, RFC 1493, RFC 1643, RFC 1757 |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 5 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP modulslots | 1 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Port-spejlning | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| MAC-adresse auto-indlæring understøttet | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Tagged VLAN, Protocol-based VLAN |
| Antal VLAN'er | 256 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 12 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 8,93 Mpps |
| MAC adresselabel | 16000 entries |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 10000 |
| Pakke bufferlager | 128 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP server |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | 802.1x RADIUS, HTTPS, SNMP |
| Loop beskyttelse | Ja |
| Godkendelse | Portbaseret godkendelse |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
| MAC-adresse tabel (multicast) | 256 entries |
Design
| Stativ-montering | Ingen |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP30 |
| DIN-skinne montering | Ja |
Præstation
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 435905 t |
Strømstyring
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Udgangsspænding | 48 V |
| Udgangsstrøm | 5 A |
| Strømforbrug (maks.) | 130 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 4 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 120 W |
Andre funktioner
| Klemrække port | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 135 mm |
| Dybde | 120 mm |
| Højde | 31 mm |
| Vægt | 528 g |
Emballage indhold
| Hurtig start guide | Ja |
Emballeringsdata
| Klemrække inkluderet | Ja |
| Ressource CD | Ja |
| Pakketype | Kasse |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |