TRENDnet TI-PG102I
switch - 10 porte - Administreret - TAA-kompatibel
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| ARP inspektion | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
| MIB support | MIB II RFC 1213, MIB RFC 1493, RMON (1,2,3,9) RFC 2819 RFC 1757 |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP modulslots | 2 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1AX, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Port-spejlning | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| MAC-adresse auto-indlæring understøttet | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Tagged VLAN, MAC address-based VLAN |
| Antal VLAN'er | 256 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 20 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 14,88 Mpps |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 10000 |
| Pakke bufferlager | 128 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP server, DHCP relay |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Loop beskyttelse | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | SNMP, SNMPv3, SSH |
| BPDU filtrering/beskyttelse | Ja |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Antal filtrerede multicast-grupper | 256 |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Metal |
| Knap til nulstilling | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP30 |
| DIN-skinne montering | Ja |
Præstation
| Firmware kan opgraderes | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 562234 t |
Strømstyring
| DC indgangsspænding | 24 - 57 V |
| Strømforbrug (maks.) | 253 W |
| Beskyttelse ved overspænding | Ja |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 8 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 75 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 160 mm |
| Dybde | 120 mm |
| Højde | 50 mm |
| Vægt | 930 g |
Emballage indhold
| Hurtig start guide | Ja |
Emballeringsdata
| Klemrække inkluderet | Ja |
| DIN skinne inkluderet | Ja |
Godkendelser
| Certificering | CE, FCC, (IEC 60068-2-27), (IEC 60068-2-32), (IEC 60068-2-6) |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |