TRENDnet TI-G5062
Version v1.0R - switch - industriel - 6 porte - TAA-kompatibel
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 4 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | 2.5G Ethernet (100/1000/2500) |
| Antal SFP + modulslots | 2 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 60 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 44,64 Mpps |
| MAC adresselabel | 4000 entries |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 12000 |
| Pakke bufferlager | 1 MB |
Design
| Produktfarve | Sort |
| DIN-skinne montering | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP50 |
| Kan monteres på væggen | Ja |
Præstation
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 747614 t |
Strømstyring
| Strømkilde | DC |
| DC indgangsspænding | 9 - 60 V |
| Strømforbrug (maks.) | 8 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 75 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 120 mm |
| Dybde | 98 mm |
| Højde | 30 mm |
| Vægt | 410 g |
Godkendelser
| Certificering | CE FCC LVD |