TP-Link Omada SG3428XPP-M2 Administreret L2+ 2.5G Ethernet (100/1000/2500) Strøm over Ethernet (PoE) 1U Sort
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2+ |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| Cloud-administreret | Ja |
| Konfigurerer lokationsindstillinger (CLI) | Ja |
| ARP inspektion | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
| MIB support | RFC1213, RFC2233, RFC1643, RFC1493, RFC2674, RFC2819, RFC2021, RFC2620, RFC2618, RFC2925 |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | 2.5G Ethernet (100/1000/2500) |
| Antal 2,5G Ethernet-porte (kobber) | 24 |
| Antal SFP + modulslots | 4 |
| Port til konsol | RJ-45/Micro-USB |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bt, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Halv dupleks | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000,2500,10000 Mbit/s |
| Flowkontrol support | Ja |
| IPv6-ruter | 48 |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Head-of-line (HOL) blokering | Ja |
| IPv4-ruter | 48 |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | MAC address-based VLAN, Port-based VLAN, Protocol-based VLAN, Stacked VLAN, Tagged VLAN, Voice VLAN |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 200 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 148,8 Mpps |
| MAC adresselabel | 32000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Antal køer | 8 |
| Statisk rute | Ja |
| Stastiske routere | 48 |
| Antal IP-grænseflader | 32 |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
| Pakke bufferlager | 16 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP client, DHCP relay, DHCP server, DHCP snooping, DHCPv6 client, DHCPv6 snooping |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Godkendelse | Gæste VLAN, MAC-baseret godkendelse, Portbaseret godkendelse |
| Statisk port, sikkerhed | Ja |
| BPDU filtrering/beskyttelse | Ja |
| IP-MAC-portbinding | Ja |
| Godkendelsestype | AAA, IEEE 802.1x, RADIUS, TACACS+ |
| SSH/SSL support | Ja |
| Loop beskyttelse | Ja |
| Algoritmer for køplanlægning | SP, WRR+SP, Weighted Round Robin (WRR) |
| Sikkerhedsalgoritmer | HTTPS, SSH, SSH-2, SSL/TLS |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Multicast Listener Discovery (MLD) snooping | MLD v1/v2 |
Protokoller
| Administrationsprotokoller | SNMP v1/v2c/v3 |
| GARP VLAN registreringsprotokol (GVRP) | Ja |
| IPv4 & IPv6 funktioner | IPv4/IPv6 access-control list (ACL), IPv6 ping, IPv6 portal, IPv6 tracert |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
| Understøttelse af redundante blæsere | Ja |
| Antal blæsere | 3 blæser(e) |
Præstation
| Hukommelsestype | DRAM |
| Intern hukommelse | 256 MB |
| Flashhukommelse | 32 MB |
Strømstyring
| Strømkilde | AC/PoE |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 629,1 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 16 |
| Antal Power over Ethernet 4PPoE-porte (PoE++) | 8 |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 500 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
| Varmeafgivelse | 2153,45 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 330 mm |
| Højde | 44 mm |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Hurtig start guide | Ja |
| Rack monteringskit | Ja |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS |