QNAP QSW-M804-4C
switch - 8 porte - Administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | 10G Ethernet (100/1000/10000) |
| Kombo SFP porte, antal | 4 |
| Antal SFP + modulslots | 4 |
| Port til konsol | RS-232 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3an, IEEE 802.3az, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Port-based VLAN |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 160 Gbit/sek. |
| Gennemløb | 80 Gbit/sek. |
| MAC adresselabel | 16000 entries |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP client |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| Knap til nulstilling | Ja |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Link, Strøm, Hastighed, Status |
| Antal blæsere | 4 blæser(e) |
| Elektromagnetisk kompatibilitet | CLASS A |
Præstation
| Firmware kan opgraderes | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 70 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Andre funktioner
| Garantiperiode | 2 År |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 285 mm |
| Dybde | 233 mm |
| Højde | 43 mm |
| Vægt | 2,12 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Brugervejledning | Ja |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
| Pakkebredde | 384 mm |
| Pakkedybde | 282 mm |
| Pakkehøjde | 78 mm |
| Pakkevægt | 2,94 kg |
Godkendelser
| Certificering | FCC, CE, VCCI, BSMI, RCM, WEEE |
Logistik data
| Oprindelsesland | Taiwan |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 5 stk |