PLANET IPv4/IPv6, 24-Port Administreret L2/L4 Gigabit Ethernet (10/100/1000) 1U Blå
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2/L4 |
| Webbaseret administration | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP modulslots | 4 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Port-spejlning | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Halv dupleks | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 56 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 41,67 Mpps |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 10000 |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Blå |
| Husmateriale | Metal |
| Knap til nulstilling | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| DC indgangsspænding | 36 - 72 V |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 441 mm |
| Dybde | 207 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 2,1 kg |
Godkendelser
| Certificering | FCC Part 15 Class A, CE |