Layer 3 24-Port 10/100/1000T
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| Trafik klassificering | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 28 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 24 |
| Antal 10G Ethernet-porte (kobber) | 4 |
| Antal installerede SFP+ moduler | 4 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ad, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Halv dupleks | Ja |
| MAC-adresse auto-forældelse understøttet | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| MAC-adresse auto-indlæring understøttet | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 128 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 95,23 Mpps |
| Gennemløb | 128 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 96 Mpps |
| MAC adresselabel | 16000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP Option 82, DHCP client, DHCP relay, DHCP server, DHCP snooping |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Blå |
| LED-indikatorer | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 35 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 180 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 2,6 kg |
Godkendelser
| Certificering | FCC Part 15 Class A, CE |