TP-Link TL-SG1005P
switch - 5 porte - ikke administreret
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 5 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 5 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3af, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Understøttede kabeltyper | Cat3, Cat4, Cat5, Cat5e, Cat6 |
| Auto-forhandling | Ja |
| MAC-adresse auto-forældelse understøttet | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| MAC-adresse auto-indlæring understøttet | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 10 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 7,44 Mpps |
| MAC adresselabel | 2000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
Sikkerhed
| IGMP snooping | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ingen |
| Stabelbar | Ingen |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
Præstation
| Maksimal kabellængde | 100 m |
| Ventilatorfri | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde | DC/PoE |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 220 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 Hz |
| DC indgangsspænding | 48 V |
| Indgangsstrøm | 1.25 A |
| Strømforbrug (maks.) | 64,44 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) porte, antal | 4 |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 56 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
| Varmeafgivelse | 219,87 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 99,8 mm |
| Dybde | 98 mm |
| Højde | 25 mm |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Hurtig start guide | Ja |
| Brugervejledning | Ja; Ja |
Emballeringsdata
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Pakketype | Kasse |
| Pakkebredde | 131 mm |
| Pakkedybde | 196 mm |
| Pakkehøjde | 121 mm |
| Pakkevægt | 761 g |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS |
| Certificering | FCC, CE, RoHS |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |