DIGITUS Professional DN-651118 Industrial
switch - 5 porte - ikke administreret
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
| Switch lag | L2 |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 4 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 5 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Understøttede kabeltyper | Cat3, Cat4, Cat5 |
| Fuld duplex | Ja |
| MAC-adresse auto-indlæring understøttet | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| MAC-adresse auto-forældelse understøttet | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| VLAN understøttelse | Ingen |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 10000 Gbit/sek. |
| MAC adresselabel | 4096 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ingen |
| Produktfarve | Sort, Blå |
| Husmateriale | Metal |
| LED-indikatorer | Ja |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Antal blæsere | 0 blæser(e) |
| DIN-skinne montering | Ja |
| Egnet til udendørs brug | Ingen |
| Sikret mod hærværk | Ingen |
Præstation
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 300000 t |
Strømstyring
| Redundant strømforsyning | Ja |
| DC indgangsspænding | 12 - 48 V |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Højspænding, Kortslutning |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Andre funktioner
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 118 mm |
| Dybde | 86 mm |
| Højde | 39 mm |
| Vægt | 360 g |
Emballage indhold
| Hurtig start guide | Ja |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 162 mm |
| Pakkedybde | 135 mm |
| Pakkevolumen | 1159,11 cm³ |
| Pakkehøjde | 53 mm |
| Pakkevægt | 483,333 g |
Godkendelser
| Certificering | CE |
Logistik data
| Kode i den britiske toldtarif | 85176200 |
| Oprindelsesland | Kina |