DIGITUS DN-95140
switch - 8 porte - ikke administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP modulslots | 2 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3bt |
| Auto-forhandling | Ja |
| MAC-adresse auto-indlæring understøttet | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| MAC-adresse auto-forældelse understøttet | Ja |
| VLAN understøttelse | Ingen |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 20 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 13,39 Mpps |
| MAC adresselabel | 4000 entries |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9216 |
| Pakke bufferlager | 1,5 MB |
Design
| Produktfarve | Sort, Sølv |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Sikret mod hærværk | Ingen |
| Egnet til udendørs brug | Ingen |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 190 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) porte, antal | 6 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 180 W |
Andre funktioner
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 150 mm |
| Dybde | 220 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 1,34 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 310 mm |
| Pakkedybde | 200 mm |
| Pakkevolumen | 4960 cm³ |
| Pakkevægt | 1,88 kg |
Logistik data
| Kode i den britiske toldtarif | 85176200 |
| Oprindelsesland | Kina |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |