HPE Switch
8 porte - Gigabit Ethernet (10/100/1000) - 25.4 mm - 98 W - 12.38
Præstation
| Processormodel | ARM Cortex-A9; Cortex-A9 |
| Indbygget processer | Ja |
| Hukommelsestype | DDR3 SDRAM; DDR3 SDRAM |
| Flashhukommelse | 8000 MB; 8000 MB |
| Processorproducent | ARM |
| Intern hukommelse | 2000 MB; 2000 MB |
| Processorfrekvens | 1016 MHz; 1016 MHz |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 20 Gbit/sek.; 20 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 14,8 Mpps; 14,8 Mpps |
| Latens (1 Gbps) | 3,2 µs; 3,2 µs |
| MAC adresselabel | 8192 entries; 8192 entries |
| Jumbo Frames support | Ja; Ja |
Netværk
| Pakke bufferlager | 12,38 MB; 12,38 MB |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1X, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3x; IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3x, IEEE 802.3az |
Funktioner
| Jumbo rammer | 9198; 9198 bytes |
| Strømforbrug (inaktiv) | 10,9 W |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000); Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8, 24; 8 |
| Antal SFP modulslots | 2, 4; 2 |
| Port til konsol | USB-C; USB-C |
Andre funktioner
| I/O-porte | 1 |
| Ventilatorfri | Ja; Ja |
| Intern masselagring | eMMC |
Strømforsyning
| Placering af strømforsyning | Internal; Internal |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja, Nej; Ja |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 8 |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 67 W; 67 W |
| Power over Ethernet (PoE) porte, antal | 8 |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100-127/200-240 V; 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 98 W; 98 W |
| Strømforbrug (standby) | 10,9 W |
Vægt & størrelser
| Bredde | 254 mm; 254 mm |
| Dybde | 255 mm; 255 mm |
| Højde | 43,9 mm; 43,9 mm |
| Vægt | 1 880 g; 1880 g |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C; 0 – 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C; -40 – 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95%; 5 – 95 % |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Systemkrav
| Processorkerner | 2 |
Bagpanel I/O porte
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 1U |